GÜNCEL

PKK yanlısı Alman vekil Türkiye'ye giremedi

Tarih
22 June 2018
İzlenme
445 Kişi
PKK yanlısı Alman vekil Türkiye'ye giremedi

Terör örgütü PKK destekçisi Andrej Hunko, Türkiye'ye alınmadı. Seçim gözlemcisi olarak Türkiye'ye gönderilen Alman Sol Parti milletvekili, uçaktan geri indi.

Alman Sol Parti vekili olan terör örgütü sempatizanı Hunko'nun Türkiye'ye alınmaması üzerine açıklama yaptı. Viyana'dan Türkiye'ye gelmek isterken, giriş izninin verilmemesi üzerine uçaktan indiğini belirtti.

 İlgili resim

UÇAK HAVALANMADAN EVİNE DÖNDÜ

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı seçim gözlemcisi olarak Türkiye'ye gelmeye kalkan Hunko, uçaktan inmek zorunda kaldı.

Türkiye'deki seçimleri AGİT seçim gözlemcisi olarak izlemek üzere havalimanına gittiğini belirten Hunko, "Türkiye'nin AGİT Temsilcisi Büyükelçi, toplantıda Türkiye'ye girmemin engelleneceği bilgisini vermiş. O esnada ben Viyana'da kalkışa hazır olan uçaktaydım. Hemen uçaktan indim. 2011 yılından bu yana Alman parlamentosu üyesi olarak Türkiye'deki seçimleri izlemiştim.” ifadelerini kullandı.

 PKK yanlısı Alman vekil Türkiye'ye giremedi

HUNKO ALMANYA'DAKİ PKK YASAĞINA KARŞI ÇIKIYOR

Sol Parti milletvekili Andrej Hunko, Almanya'daki PKK yasağının kaldırılması için girişimlerde bulunmuştu.

Hunko daha önce de PKK paçavrasıyla fotoğraf çektirerek örgüte olan siyasi desteğini açıkça belli etmişti.

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • HAK DAVA

  22 June 2018
  0 0
  ÇOOK GÜZEL OLMUŞ ŞEREFSİZİ PKK LININ SEÇİM GÖZETMENLİĞİNDE NE İŞ OLABİLİR Kİ HAZIR HAVA LİMANINA KADAR GELMİŞ BARİ TUTUKLASALARDI YAA ŞEREFSİZİ TERÖRİSTİ
 • Meliha

  22 June 2018
  0 0
  İsabet olmuş zira Türkiye yol geçen hanı değildi. Ayrıca bunların ne niyetle gelmek istedikleri de bellidir.
 • hursit dilaver

  22 June 2018
  0 0
  TAYYİP ERDOĞANI SEVMİYORUZ, ÇÜNKÜ BİZE DİGERLERİ GİBİ YALTAKLANMIYOR.diyen ABli ya da ABDli adamın heykelini dikin emi.sakın örnek almayın. yaltaklanmaya devam. yerli araba yerine BMW, mercedeS almaya devam. NÜKLEERİ BIRAKIN YILDA 60 MİLYAR DOLAR ENERJİ PARASI VERMEYE DEVAM.UUULAAAAN, SİSİNİN SÜVEVŞİNDEN SANDALLA GEÇİŞ 5000 DOLAR. BAYILIN.UTANMAZLAR. KANAL İSTANBULA NİYE KARŞISINIZ.
 • hursit dilaver

  22 June 2018
  0 0
  70LERDE SKANDİNAVDİ GALİBA ÜLKESİNE GİDEN TÜRK MİLLİ TAKIMI ÖZEL ODADA POPOLARINA KADAR ARANMIŞTI. kıyamet koptu tabi.. rauf tamer de kızdı. ama rövanşa gelecekleri gün. YOOO.. BİZ TÜRKLÜĞÜMÜZÜ GÖSTERELİM, ONLARI UTANDIRALIM, ÇIÇEKLE KARŞILIYALIM,OLAR GİBİ OLMADIĞIMIZI GÖSTERELİM demişti.biz hep böyleydik. tokatı yer ,onlar utansın diye öteki yanağımızı çeviriridik. şu tayyip erdoğan yok mu. pişmiş ata su kattı hep.batıyla aramızı açtı.
 • hursit dilaver

  22 June 2018
  0 0
  ay ay nasıl becerdiniz. bizim geleneksel yapımız boyle domuz yavrularını elde çıçek, halaylar, kılıç kalkanlarla heyet halinde karşılamak ve alkışlamaktı.Kİ UTANSINLAR DA,bizim hakkımızda YAHU BİZ YANILMIŞIZ,TÜRKLER ÇOOOK İYİYMİŞ, ŞİŞ KEBABİ,RAKİİİ GÜZELMİŞ. demelerini umardık.hep öyle olmadı mı
DİĞER MAKALELER