SİYASET

Osman Pamukoğlu: 'Hayır' oyları önde

Tarih
13 April 2017
İzlenme
1464 Kişi
Osman Pamukoğlu: 'Hayır' oyları önde
Referandum çalışması için Gaziantep'e gelen Osman Pamukoğlu, bir otelde düzenlenen toplantıda, parti üyeleriyle bir araya geldi.

Partililerine konuşan Pamukoğlu, referandum ile getirilmek istenen yeni sistemde, meclisin denetleme yetkisi olmadığını ifade etti.

Kararsız kitlenin referandum öncesi kararını vermesini isteyen ve 'evet' denilmesi ile halkın egemenliğinin tek bir kişiye verileceğini savunan Osman Pamukoğlu, şöyle dedi:

REFERANDUMA YÖNELİK GÖRDÜĞÜM SONUÇ 'HAYIR' ÖNDE

"Bir ülkeyi tek kişinin yönetmesi ile hiçbir şey olmaz, çünkü emperyalist güçler bu tek kişileri yok eder. Libya'da Kaddafi, Irak'ta Saddam gitti, Suriye'de Esad sallanıyor. Tek kişinin tüm zaafları bilinir ve o zaaflar üzerinden kolayca yok olur. Mecliste güven oylaması yok, denetleme yok, meclisin hiç bir varlığı yok. Meclis kanun çıkaracakmış; bir tarafta meclis kanun çıkarıyor, diğer taraftan Cumhurbaşkanı kararname çıkarıyor. Hükümet yok, bakanlar  kurulunu Cumhurbaşkanı tek başına seçecek. Bu referandumda 'evet' çıkması, halkın egemenliğinin bir kişiye verilmesinden başka bir şey değildir. Benim referanduma yönelik gördüğüm sonuç 'hayır' oyu daha önde, ama kararsız bir kitle var. Referanduma az bir süre kaldı, o kararsız kitlenin de artık kararını vermesi lazım. Ülkenin şu an ki durumu Birinci Dünya Savaşının öncesindeki durum ile aynı."

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Abdullah

  11 July 2017
  0 0
  evetçiler teröristtir bu apaçık ortada fetöcüler ve pkk yandaşları hep evet dedi
 • yahya

  13 April 2017
  1 1
  Hayırcılar TSK için de çörekli olduğu için 15 Temmuz oldu, Hayırcılar TSK da çörekli oldukları için Pkk ve Terör 35 senedir BİTİRİLMEDİ.
 • yahya

  13 April 2017
  1 0
  Tsk da Atatürkçü maskeli Abd ve Nato uşakları 90 yıllık çöreklenmedir ve bütün darbelerin talimatını Abd vermiş bu yavşaklar da ŞAK diye yapmışlardır
 • hurit dilaver

  13 April 2017
  1 0
  paşa paşa, vatanı kurtarabilirs... pardon paşa, paşa madem kaddafiyi esedi örnek gösterdin. daha iyi ya. evet çıkması , tayyip bey kendiliğinden devrilir işte. illa tayyip beyi ayakta tutmanın ne alemi var. sen nasıl paşa oldun. strateji, taktik, konvansiyonaj,espiyonaj,baraj, viraj falan yani.bunlar yok mu paşa sende.
DİĞER MAKALELER