GÜNCEL

Nurettin Veren : Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil

Tarih
10 October 2018
İzlenme
3921 Kişi
Nurettin Veren : Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan Nurettin Veren birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. "AK Parti ile FETÖ el altından el mi sıkışıyor?" diyen Veren, "Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil" ifadesini de kullandı.
Akit yazarı Nurettin Veren, yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan güvenin sarsıldığını ileri sürdü. Gazetedeki köşesinde iktidarı eleştiren Veren, 'FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan'a olan güvenini sarsıyor' başlıklı yazısında, "Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan'ın Başkanlık sistemine olan güvenini, gittikçe sarsmaktadır" ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün terör örgütü olarak tanımlanmadığı dönemde yapının içinde yer alan ancak daha sonra yollarını ayıran Veren, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bide bunu dinle programına konuk oldu.

'MİLLETİMİZ CUMHURBAŞKANI'NA LÜZUMUNDAN FAZLA UMUT BAĞLADI'

 

"Milletimiz üst üste sayın Cumhurbaşkanı'na çok gönül bağladı. Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı." diyerek sözlerine başlayan Veren, "AK Parti'nin başkanlık sisteminin beklentilere cevap vereceğini bekliyoruz ama tam tersiyle karşı karşıyayız. Atamalarda nerdeyse özellikle fetö iltisaklı olanlar tercih ediliyor." dedi.

'AK PARTİ İLE FETÖ MASA ALTINDAN EL Mİ SIKIŞIYOR'

"Bu davranışların AK Parti'yi yıprattığını, adeta ana direklerini sarstığını söylüyorum." diyen Veren, şu çarpıcı ifadeleri de kullandı:

"Hatta 'AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?' diyenler var. Ben de bunu söylüyorum, yazdım. Çünkü dost acı söyler. Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz'u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok."

'GÜLEN'LE İLİŞKİSİ 20 YILDIR DEVAM EDEN BİRİNİN 17-25 ARALIK'TAN SONRA TEMİZ OLDUĞUNU SÖYLEYEMEYİZ'

AK Parti'nin 17 — 25 Aralık'tan sonra FETÖ'yle ilişiğin kesilmesinin bir milat olarak değerlendirmesine de değinen Veren, "17-25 bana göre çizgiyle çizilmiş bir milat değil. Gülen'le ilişkisi 20 yıldır devam eden birinin 17-25'ten sonra tertemiz olduğunu söyleyemeyiz." dedi.

'BERİL DEDEOĞLU'NUN KONUMUNDA OLANLAR MÜEBBETLE YARGILANIYOR'

Cumhurbaşkanlığı tarafından bugün açıklanan Politika Kurulu listesinde yer alan Prof. Beril Dedeoğlu'na ilişkin "Beril Dedeoğlu'nun dokunulmaz olması bilinçli bir anlaşma varmış gibi hissettiriyor." ifadesini kullanan Veren, "Onun konumundakiler müebbet hapisle yargılanıyor." diye konuştu.

'AKİT GAZETESİ YAZIMI SANSÜRLEDİ'

Veren, gazetesi Akit'te yazısının sansürlendiğini ve yarısının yayımlandığını da belirterek, "Yazım da sansürlendi. Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler." dedi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Kafkaskartalı

  28 October 2018
  1 0
  Hayırdır sayın veren fetodan boşalan kadrolara talip olupta bu kadrolara atanamadığınız içinmi bu yaygara daha düne kadar arkasındaydınızda ne olduda hasım oldunuz erdoğan ne yapsın yalnız adam dünyayayla mücadele ediyor böyle ulu orta konuşup düşman sevindirene kadar dostsanız bunlar gizli konuşulur bu yaptığınız erdoğanı itibarsızlaştırma çabaları olarak algılıyoruz bizim anladığımız yazınızdan bu
 • Abdullah Yılmaz

  12 October 2018
  3 0
  Geçen hafta Abdurrahman Dilipak'ın Akit TV'deki programını izledim Mackinsey ile alakalı: anlatırken o kadar kendinden geçiyorki iyimi kötümü bilemedim ama bildiğim bir şey var oda kafalarına Reisi ve Hükümeti yönlendirmeye çalışıyorlar, şimdide Nurettin Veren, hiç kimse eleştirilemez değil lakin sen devletin Reisine nasıl "Bu ülke senin çiftliğin değil" diye? Bu saygısızca üst perdeden azarlarcasına tutum acaba neyin acısı? Samimiyetten uzak bir yazı, sahibine olduğu gibi iade edilir!
 • hursit dilaver 2

  11 October 2018
  1 1
  BİLSELER, SEÇİMDE KAYBETTİKLERİ ZAMAN, 77DE DEMİREL VE NAZMİYE HANIMA YAPILANIN 5 KATI YAPILACAK.BU PARTİLİLERİ PENCEREDEN ATACAKLAR. O AKŞAM,HEM DE. CUMBABA SEÇİMİNDE CHPNİN ÖNÜNÜ GÖRDÜNÜZ. MUHARREM YÜRÜYÜN DESEYDİ. ŞİMDİ OLMAYACAKTINIZ.ÜLKE VE BEŞTEPE AYNEN YILDIZ YAGMASI İLE KARŞILAŞIRDI.o kadar kin var ki, anında yakardı bunlar.seçim akşamı bir yerlere benzin saklandı mı araştırın.GRUP AMİGOLARI.. NASSSIIIZ... EYİSİİİİZ..
 • hursit dilaver

  11 October 2018
  2 0
  nurettin bey haklı. ama tayyip bey tek başına ne yapsın. kadrosu mu var. tek kadrosu NHPliler olmalı ki, bak bakalım FETÖ nasıl dize geliyor. bizim AKP TAYFASI İLE BU OLMAZ.zaten korkum, çok dillendiriliyor ama seçimde iyi bir tokat yiyecek sanki. verdiği ikramiyeler, maaşlar,fakir fukara, sakat yardımı falan kurtarmıyacak. o kadar hastane ilaç parası falan kurtarmıyacak..millet bu AKPnin şımarmış adamlarına kızgın.
 • Osman Emral

  11 October 2018
  1 1
  Sayın Veren e katılıyorum. Yapılan atamalar kamu vicdanını rahatsız ediyor. Sanki gizli bir anlaşma varmış gibi. Bu arada Sn Veren bu şerir hainden 2005 te CİA ile müşterek hareket ediyor diye ayrılmıştı. Sadece bir tespit.
 • Gaspıralı

  10 October 2018
  4 5
  Valla aklıma gelmiyor değildi... 20 yıllık feto hayranı nasıl oluyor... Bop ve medeniyetler ittifak başkanlığı ne anlama geliyor.... Ehli sünnete bakışı, ılımlı islamın yaygınlaşması, sapkınların ekranlarda çoğalması, kadın cami absürdlügü vs vs.. Fettoşu yapmak istediği neydi sahi... .
 • Tespit

  10 October 2018
  4 1
  Doğru söylüyor. Nurettin Efendinin sözünü muteber kabul edip, başta kendisi olmak üzere, geçmişinde feto ile gönül bağı olmuş kişileri adamdan bile saymıyorum.
 • ramanlı

  10 October 2018
  9 6
  bütün bu yaygaran sana da bir koltuk verilmediği için mi? sanki ben böyle anladım...
 • M. Salih İNAL

  10 October 2018
  8 5
  Nurettin VEREN, 17- 25 aralık süreciyle FETO ile 40 yıllık ilişkisini kesmiş olan biri ve bu kişi, 17 -25 aralık süreciyle 20 yıllık ilişkisini kesmiş olan kişilerin kamudaki atamalarını sorguluyor. Nurettin VEREN, kamuda bir mevkiye atanmış olsaydı eğer bu şekilde bir yazıyı kaleme alabilir miydi. Sanmam. Hatta bu kişi kendisinin kripto Fetocu olabileceği yönünde bir sinyal veriyor.
DİĞER MAKALELER