GÜNCEL

Mustafa Akaydın Anayasa Mahkemesi'ne gidecek

Tarih
07 August 2016
İzlenme
1118 Kişi
Mustafa Akaydın Anayasa Mahkemesi'ne gidecek

OHAL'le gelen "Kanun Hükmünde Kararnameler" devletin kılcal damarlarına sızmış FETÖ terör örgütü ile mücadelede hayati önem taşıyor.

Eğer, hükümet atik davranmayıp etkin mücadele edemezse, bu yapı Türkiye'ye gelecekte telefisi olmayan zararlar verecek.

AKAYDIN ÖYLE DÜŞÜNMÜYOR

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın Aydındılık'a yaptığı açıklamada Kanun Hükmünde Kararname'nin hem anayasaya aykırı olduğunu, hem de TSK'da emir-komuta birliğini bozacağını bildirdi.

CHP ÇALIŞMA BAŞLATTI

Bu kararnamenin bir an önce geri çekilmesini isteyen Akaydın, CHP'nin de bu konuda çalışma başlattığını dile getirdi.

"TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAZ"

Akaydın, "Kararname açıkça anayasaya aykırı. Hükümet bir an önce geri çekmezse Anayasa Mahkemesi'ne başvurmamız gerekir. Bunun için ilk imza benden. İlk imzayı atmaya hazırım" diye konuştu. Akaydın kararnamenin iptal edilmemesi durumunda telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını vurguladı.

KUMPASLARA RAĞMEN GÜLEN'E SEMPATİ DUYDUĞUNU BELLİ ETMİŞTİFETÖ ile mücadelede en etkin silah olan "Kanun Hükmünde Kararnamelere" karşı çıkan Akaydın, daha önce Fetullah Gülen'e olan sempatisini o dönem CNN Türk'te program yapan Enver Aysever'e anlatmıştı. Aysever programda Gülen'in Ergenekon, Balyoz gibi kumpasları kuran kişi olduğuna dikkat çekmişti. Akaydın da buna Gülen'e ne kadar sempati duyduğunu anlatmıştı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER