SİYASET

Melih Gökçek'in önerisine AK Parti'den dikkat çeken cevap

Tarih
30 July 2019
İzlenme
4571 Kişi
Melih Gökçek'in önerisine AK Parti'den dikkat çeken cevap

TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı AK Partili Atay Uslu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı eski Melih Gökçek'in "35 yaşın altında, eli silah tutan ne kadar Suriyeli varsa cepheye gönderilmeli" önerisine yanıt verdi. Uslu, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) mücadelesine değinerek "Suriyelilerin orada kendileri için savaşmaması söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya MilletvekiliAtay Uslu, Melih Gökçek'in önerisine yanıt verdi.

ÖSO'nun mücadelesini hatırlattı

Sputnik'in haberine göre Uslu, şunları söyledi:

"Özgür Suriye Ordusu şu anda o bölgede kendisiyle ilgili, kendi bağımsızlığı ve özgürlüğüyle ilgili çalışma yapıyor. 2004 yılından itibaren bugüne kadar yaklaşık 80 bir ÖSO mensubu şehit oldu, 250 bir ÖSO mensubunun gazi oldu, engelli hale geldi. Yani Suriyelilerin orada kendileri için savaşmaması söz konusu değil. ÖSO oradaki terör unsurlarıyla da farklı unsurlarla da savaşı devam ettiriyor. Onun dışındaki soruları bu kişilerin kendilerine sorabilirsiniz."

Melih Gökçek, ne demişti?

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kişisel Twitter hesabında Suriyelilerle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yeni bir politika şart. Türkiye'de yaşayan 35 yaşın altında eli silah tutan ne kadar Suriyeli varsa Türkiye'de kurulacak kamplarda askeri eğitime alınmalı ve Suriye cephesine gönderilmeli."

Kaynak : Yeni Akit
 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Önder

    02 August 2019
    0 0
    Bu güne kadar akılları neredeydi, muhalefet bunu söylerken vicdansızlıkla suçlanıyordu, şimdide seçimler kaybedilince kendileri göndermeye başladı nerde kaldı vicdanlar,örnek Türkiye savaş halinde olacak bende Türkiye den kaçacağım ne derlerdi bana vatan haini durum bu.
DİĞER MAKALELER