GÜNCEL

Mehmet Ceyhan: Ben hiç maymuna benzeyen insan görmedim

Tarih
14 September 2021
İzlenme
818 Kişi
Mehmet Ceyhan: Ben hiç maymuna benzeyen insan görmedim

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, koronavirüs aşılarının insan genetiğini değiştirdiğine dair endişelerin varlığından dem vurarak, aşılara şüphe ile yaklaşılması gerektiğini savunmuştu.

PROF. MEHMET CEYHAN TEPKİ GÖSTERDİ

Erbakan'ın bu açıklaması sonrası, kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşı karşıtlarına tepki gösterdi.

"AKLIN VE BİLİMİN GÖSTERDİĞİ YOLA GİRİN ARTIK"

Bu coğrafyada 330 yıldır aşıların yapıldığını, aşıya ruhsat uygulamasının son 15 yıldır olduğunu belirten Ceyhan, "Bazıları mRNA yazmayı, DNA ne, RNA ne bilmeden insanlara akıl veriyorlar. Aşı insanı maymun yapmıyor ama 2-3 bin kişi Maymunlar Cehennemi filmi ortamında yaşamak istiyor anlaşılan. Ama sayınız yetmez, bilginiz yetmez. Bence artık yalan yaymaktan yoruldunuz siz de. Aklın ve bilimin gösterdiği yola girin artık.” dedi.

"AŞILAR HER YIL 2.5 MİLYON KİŞİYİ KURTARIYOR"

"Ben hiç maymuna benzeyen, 3 kulaklı, 5 kulaklı insan görmedim. Siz gördünüz mü?" diyen Ceyhan, "Aşılar tersine her yıl dünyada 2,5 milyon kişinin ölümünü engelliyor, sakatlıkları önlüyor ve ülke ekonomisine 7,5 milyar dolar katkıda bulunuyor." ifadesini kullandı.

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Nocorona

  14 September 2021
  0 0
  Artık ne sizi gaaleye alan yok halk sizi ve çevirdiğiniz filmin farkında. Aşılardan zarar görenleride gayet iyi görüyoruz.
 • kulo

  14 September 2021
  4 1
  bir maymun yorum yapmış... fs
 • f s

  14 September 2021
  4 3
  m ceyhan maymunluk yapma
DİĞER MAKALELER