SİYASET

Mazbatasını alamayan CHP'li başkan Erdoğan'dan özür diledi, davayı geri çekmesini istedi

Tarih
21 May 2019
İzlenme
4472 Kişi
Mazbatasını alamayan CHP'li başkan Erdoğan'dan özür diledi, davayı geri çekmesini istedi

Erdek Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Sarı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde yeniden başkan seçildi.

Ancak Sarı, başbakanlığı döneminde 2014 yılında Van'da düzenlediği mitingde sesi kısılan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 'Kamu görevlisine hakaret' suçlamasıyla açılan davada aldığı 11 ay 20 gün hapis cezası nedeniyle mazbatasını alamadı.

Bu nedenle Sarı'nın yerine Hasan Yapakçı vekaleten görev yapmaya başladı. CHP'li Sarı da Erdoğan'a özür mektubu göndererek, davasını geri çekmesi istedi.

Miting sırasında kısılan sesi için teşbihte bulunarak ağzından yanlışlıkla kaçırdığı söz için tekrar özür dilediğini belirten Sarı, mektubunda şu sözlere yer verdi:

'SÖZÜNÜZÜN ÜSTÜNDE SÖZ OLMASINI KABUL EDEMİYORUM'

"1 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı seçildikten ve 15 Temmuz hain kalkışması sonrasında, tüm ulusal ve uluslararası basının önünde yaptığınız bir konuşmada, 'Bugüne kadar her ne hakaret ederse etsin şahsıma yapılan tüm hakaretlerle ilgili davaları bir kereye mahsus olarak geri çekiyorum' şeklindeki açıklamanıza rağmen bir tek Erdek Belediye Başkanı olarak benimle ilgili dava geri çekilmemiştir. Bu konudan sizin bilginiz olduğunu sanmıyorum. Ancak emrinizin yerine getirilmemesini hazmedemiyorum. Erdek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2014/461 sayılı iddianamesi, Erdek Asliye Ceza Mahkemesi'nin 2918/860 esas ve 2015/976 sayılı karar alınarak, 06.12.2018 tarihinde hüküm onaylanmış ve tarafıma 11 ay 20 gün hapis cezası verilmiş, akabinde Silivri 2. İnfaz Hakimliği'nin 2019/1472 esas 2019/1474 sayılı kararı ile 15.03.2019 tarihine kadar denetimli serbestlik koşulu ile salıverilmiş bulunmaktayım. 2019 yerel seçimlerinde ilçemizden 11.306 oy alarak yüzde 52.04 ile yeniden Erdek Belediye Başkanı seçilmeme rağmen almış olduğum ceza nedeniyle görevimi yapamamaktayım. Vermiş olduğunuz talimatın yerine getirilmemesi hususunda eğer bilginiz yoksa ve sizin emrinizi yerine getirmeyenler varsa, bu benim gururuma dokunuyor. Sizin sözünüzün üstünde söz olmasını kabul edemiyorum. Tüm bu olaylardan ötürü tekrar özür diler, konuyla ilgili takdiriniz ve emirleriniz hususunda gereğini saygılarımla arz ederim."


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  22 May 2019
  0 0
  tayyip bey de bilirim davayı geri çeker. ama bunun CHPde bir karşılıgı olacak mı. mesela tayyip bey erdeğe gittiğinde. ZAMANINDA VEDAT DALOKAYIN DEDİĞİ GİBİ FALANLARIN ÇÖPÜNÜ TOPLAMICAM gibi tayyip beyin kaldığı yerin çöpünü toplamıcam. meclis kararı falan der mi ne bilelim. şeytanlık benden olsun bu sefer.hep siz zeka sahibi değilsiniz ya.ERDEĞE GELEN TAYYİP BEYİN ÇÖPÜNÜ TOPLARIM derse, BU SEFER PARTİ ONU ATACAK. bilsin emi.
 • Hacı Güven

  22 May 2019
  1 0
  Cahil , şerefsiz ve alçaksiniz ! Ve hiçbir zaman düzelemezsiniz çünkü fıtratınız bozuktur ! Yani dansöz doğdun dansöz de öleceksin iz !
 • Mehmet

  22 May 2019
  1 0
  Bu ne hizmet aşkı? Erdek sensizde olur
 • VATANSEVER

  22 May 2019
  2 0
  Bunların zihniyetinde özür dileme "Köprüyü geçene kadar" dır ve hiç bir zaman da değişmez.Bu ülke bir kez bunların ellerine geçse var ya bittik biz bittik...
 • Bunun adı

  22 May 2019
  1 0
  O oylar sadece onu kurtarmanın tezgahı Hem hakaret edeceksin hem özür dileme numarasıyla insanların zekasını yoklayacak numaralar tezgahlayacaksın kalbindeki pisliğinde boğulki cambazlık yaparken insanların vicdanlarıyla oynaşırken aslında hicde dürüst olmadığını itiraf et. Kamu Görevlilerini suçlamak bile buna delildir..
 • Hilmi

  21 May 2019
  9 0
  Ne oldu aklına yenimi geldi özür dilemek.Sizin zihniyetiniz bu sıkışmaya görün ancak adam olmaya çalışırsınız oda işiniz bitene kadar
 • Celil

  21 May 2019
  9 0
  Hayat böyledir bazen nereden vuracağı belli olmaz bence şükret otur
 • Ahmet Çakır

  21 May 2019
  5 0
  Erdek Belediye Başkanlığı yapmış olduğu yanlışı o zaman görememiş yalnız kendisine adli makamlar Cezalandırıcı ve yeniden Belediye Başkanı seçilince Bu kez mazbatasını alabilmek için özür dileme yoluna gitmiş. Söke de biliyorsunuz kamu görevlileri ne hakaret içerikli konuşamazsınız bunu bir vatandaş olarak ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz demektir inşallah bundan sonra bu konuya da dikkat edersiniz
DİĞER MAKALELER