GÜNCEL

Kumpasçı Enis Berberoğlu'nun kızı da Büyükada casuslarıyla dirsek temasındaymış

Tarih
20 July 2017
İzlenme
1384 Kişi
Kumpasçı Enis Berberoğlu'nun kızı da Büyükada casuslarıyla dirsek temasındaymış
MİT Tırlarının durdurulmasıyla ilgili kumpas davasından 25 yıl hapse mahkum edilen Enis Berberoğlu'nun kızı Dilara Berberoğlu'nun Büyükada casuslarıyla dirsek temasında olduğu ortaya çıktı.

CHP’li Enis Berberoğlu, MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili dava kapsamında tutuklanmıştı. Casusluğu tescillenen Berberoğlu’nun kızı Dilara Berberoğlu, 15 Temmuz’un yıldönümünde Büyükada’daki darbe toplantısında basılan casuslarla aynı yapı içinde yer alıyor.

 

Dilara Berberoğlu, Avrupa ve birtakım Türkiye karşıtı uluslararası yapıların finanse edip desteklediği Mülteci Hakları Merkezi’nde görev alıyor. Bu yapı adına konferans ve etkinliklere katılıyor, açıklamalarda bulunuyor. Söz konusu dernek, başka bir mülteci STK’sı olan ‘Mültecilerle Yardımlaşma Derneği’ ile eşgüdümlü hareket ediyor. Bu örgütlerin üyeleri çok farklı bağlantılara sahip. 2015 yılında mülteciler için 3 milyar euro ödemeyi taahhüt eden, ancak bugüne kadar bu sözünde durmayan başta Avrupa Birliği olmak üzere Batılı güçler tarafından milyon dolarlık bütçelerle fonlanıyor. Danimarka, Hollanda gibi ülkelerin bakanlıklarından hem siyasi hem de ekonomik destek alıyor.

Kaynak : Güneş

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER