GÜNCEL

Küçükçekmece'deki taciz iddialarıyla ilgili Emniyetten ve valilikten açıklama

Tarih
30 June 2019
İzlenme
463 Kişi
Küçükçekmece'deki taciz iddialarıyla ilgili Emniyetten ve valilikten açıklama

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesindeki İkitelli’de küçük kız çocuğuna taciz iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü. Yapılan bütün uyarıları dikkate almayan kalabalığa polis TOMA ile müdahalede bulundu. Daha sonra Emniyetten yapılan açıklamada taciz olayı olmadığı belirtildi.

Olay, saat 23.00 sıralarında Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi Aşık Veysel Caddesi'nde yaşandı.

İddiaya göre, sokakta karpuz satan bir esnafın küçük kızına bir kişinin tacizde bulunduğu iddiasının yayılmasıyla birlikte mahalleli sokağa döküldü. Kalabalık Aşık Veysel Caddesi üzerinde yürüyüşe geçerek Mehmet Akif Mahallesi'ndeki polis merkezine yürüdü.

Yaşanan durum neticesinde olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

küçükçekmece taciz ile ilgili görsel sonucu

Polis ekipleri burada vatandaşların dağılması yönünde uzun süre anonslarla uyarılarda bulundu. Yapılan uyarıları dikkate almayarak slogan atan gruba polis TOMA ile müdahalede bulundu. ​Polis merkezi çevresinde ve caddede güvenlik tedbiri alan çevik kuvvet polis ekiplerinin ikazlarına rağmen slogan atarak bir türlü dağılmayan gruba polis tazyikli su ve göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti. 

Müdahale sırasında ara sokaklara dağılarak tekrar toplanan gruptan bazı kişiler gözaltına alındı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün Küçükçekmece'de yaşanan olayda, herhangi fiziki temas, taciz ya da tecavüz olayının bulunmadığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, dün Küçükçekmece'de yaşanan olayda, 12 yaşındaki Suriyeli bir çocuğun, 12 yaşındaki bir başka çocuğa camdan 'Gel gel.' diye seslendiği belirtildi.

İlgili resim

Açıklamada, olayda, "Herhangi bir fiziki temas, taciz, tecavüz olayı yok." ifadesi kullanıldı. 

Ayrıca, çocuğun ailesinin yanlış anlaşılma olduğunu belirtip Suriyeli çocuktan şikayetçi olmadığı belirtildi. 

Bu arada, olayla ilgiyi 18 kişiye 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü muhalefetten işlem yapıldığı, şüphelilerin bu sabah emniyetten serbest bırakıldığı bildirildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’deki taciz iddiasıyla ilgili çocuk ve ailesinin ifadelerinde ‘konunun yanlış anlamadan kaynaklandığını’ beyan ettiklerini, olayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirdi. Açıklamada, durumu olduğundan çok farklı gösterip kimliğini gizleyerek sosyal medya yoluyla provokatif paylaşımlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağı kaydedildi. 

Küçükçekmece’de dün akşam saatlerinde bir çocuğa yönelik yaşanan sözlü taciz iddiasıyla ilgili İstanbul Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, “Küçükçekmece ilçemizin Mehmet Akif Mahallesi’nde dün akşam saat 20.36’da ALO 155 hattına A.D. adlı bir çocuğa yönelik sözlü cinsel taciz iddiasıyla ilgili ihbarda bulunulmuştur. Hemen olay yerine sevk edilen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, yabancı uyruklu E.A. adlı (suça sürüklenen çocuk)şüpheli ile mağdur olduğu iddia edilen çocuk, saat 21.15’te Çocuk Polisi Şubesine teslim edilmiştir. Olayın görgü tanığı, mağdur olduğu iddia edilen çocuk ve çocuğun anne-babasının ifadelerinde ‘konunun yanlış anlamadan kaynaklandığı ve herhangi bir kişiden şikayetçi olmadıklarını’ beyan ettikleri anlaşılmış olup adli ve idari tahkikatı sürdürülmektedir. Şüphelinin alınması ve sonrasında, çevrede toplanan vatandaşlarımızca yapılan gösterilerde bazı işyeri ve araçlar zarar görmüş, kalabalığın dağılması ve taşkınlıkların önlenebilmesi için zorunlu olarak polis ekiplerimizce müdahalede bulunulmuştur. Bu ve benzeri olaylarda saygıdeğer vatandaşlarımızdan toplumsal huzur ve barışımızı hedef alan provokasyonlara karşı dikkatli olmalarını ve güvenlik güçlerimize destek vermelerini bekliyoruz. Durumu olduğundan çok farklı gösteren, şahsi kimliğini gizleyerek sosyal medya yoluyla provokatif paylaşımlarda bulunanlar mutlaka tespit edilecek ve haklarında yasal işlemler yapılacaktır” denildi. 

(Sputnik)

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER