GÜNCEL

Konya'da hastanede silahlı saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yaşamını yitirdi

Tarih
06 July 2022
İzlenme
1909 Kişi
Konya'da hastanede silahlı saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yaşamını yitirdi


Konya Şehir hastanesi kardioloji bölümünde ikindi saatlerinde H.M.A ile Kardiyoloji Uzman Doktor Ekrem Karakaya arasında tartışma çıktı.

H.M.A belinde bulunan silahı çekerek peşpeşe ateşledi. Zanlı daha sonra aynı silahla intihar etti. Zanlı olay yerinde, Dr Karakaya ise ameliyathane de hayatını  kaybetti Olay yerinde 15 boş kovanın bulunduğu öğrenildi.

[Kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya.]

Polis olayla ilgili detaylı soruşturma başlattı

Saldırganın 57 yaşındaki annesinin yaklaşık 1 ay önce doktor Karakaya tarafından ameliyat edildiği ancak anjiyonun ardından kadının hayatını kaybettiği öğrenildi. Saldırganın da annesinin yaşamını yitirmesinden doktoru sorumlu tuttuğu için saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edildi.

SALDIRGAN GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞIYORDU

Saldırganın Yunak İlçe Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesinden bir güvenlik görevlisi, Konya Şehir Hastanemizde bir hekim arkadaşımıza silahıyla ateş ederek onu hayattan kopardı. Olayda kendisi de öldü. Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

KONYA VALİSİNDEN İLK AÇIKLAMA

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hastaneye giderek, yetkililerden bilgi aldı.

[Saldırgan Hacı Mehmet Akçay (39)]

Vali Özkan, AA muhabirine, konuyu takip ettiklerini belirterek, "Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı." dedi.

GÖRGÜ TANIĞI KONUŞTU

Görgü tanığı, "Başka bir doktora muayene olacaktım. Yandaki kapının oradan bir ses çıktı, 10-15 el silah sesi duydum. Hastalar kaçtı, biz de biraz geri çıktık. Oraya gidip baktılar yere düşmüş iki yaralı gördüler" açıklamasında bulundu.

AK PARTİ'DEN İLK AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından, "Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'nın silahlı saldırı sonucu öldürülmesini, vatandaşlarımızın sağlığı için mücadele veren hekim kardeşimizin alçakça katledilmesini lanetliyoruz." paylaşımında bulundu.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • DELİ BALTA

  07 July 2022
  0 0
  Dakika 61 Sen şerefsizin önde gidenisin. Doktorun öldürülmesinin haklı sebebleri olabilir diyorsun.. Bu kafadaki insanları direk lağım çukuruna atıp sifonu çekeceksin... Doktorlar hepimiz gibi insan. Hata yapabilirler ... Velevki hata yaptı .. hic bir hatanın karşılığı ölüm değildir İşte adliye var hakim var, savcı var. Herkese kendi hakkını aramaya kalkarsa burası teksas olur.. Keşke gebermeseydi o katilde... Kadavra olarak hergun her parçası teker teker canlı canlı sökülseydi...
 • ŞEREFSİZ

  07 July 2022
  0 0
  DAKİKA61 yorumunu yapan şerefsiz.. hiç bir katilin savunması olamaz. Bir insanı hayattan koparacaksın sonra hakli sebebleri vardı diyeceksin. Velevki doktor hata yapmış olsun.. O zaman her hata yapanı asalım öldürelim.. Yok öle bir dünya..Vatandaş hakkını savunmak aramak istiyorsa işte orda mahkeme.. Kimse başkasının canını almaya kendini haklı gösteremez. Bu kafadaki insanlar bırakacaksın kendi kendilerine gebersin.. Tedavi edipte ne diye toplumun başına bela edeceksiniz.. .
 • Dakika61

  07 July 2022
  1 1
  Lanetleyinde Ya haklı olan hasta ve hasta yakınlarının hakkı ne olacak. Doktorların yaptıklarıda yanlarına kar kalıyor. Doktor haklarını savunacak siniz diye vatandaşın hakkını kim savunacak peki. Doktorlara saldırının en büyük nedeni acaba vatandaşın haklarının savunulmadigini düşünmesi olabilir mi ?
DİĞER MAKALELER