SİYASET

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, erken seçim için tarih verdi

Tarih
05 November 2019
İzlenme
2701 Kişi
Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, erken seçim için tarih verdi

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, Türk siyasetinin çok sıcak bir döneme girdiğini ifade ederek “2020 yılının sonunda ya da 2021 yılının başında yeni bir seçim bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

Yeniçağ'dan Tolgahan Karaoğlu'nun haberine göre Sarı, bununla birlikte ekonomideki gidişatın negatife doğru ilerlediğini ifade ederek bu durumun mevcut hükümete sorun yaratacağını söyledi. Sarı, “Bu pazar seçim olsa ekonomideki durum mevcut iktidarın oylarını elbette negatif anlamda etkileyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Barış Pınarı Harekatı

murat sarı ile ilgili görsel sonucuBarış Pınarı Harekâtı’nın kamuoyundaki yansımalarına yönelik olarak ”Vatandaşın muhalefette olan kısmı harekata çok yüksek bir destek vermiyor” ifadelerini kullanan Sarı, MHP ve AK Parti tabanının yüksek bir destekte bulunduğunu söyledi. Sarı, harekattan önce Cumhur İttifakı’nın ciddi bir düşüş içinde olduğunu ifade ederek “Barış Pınarı Harekâtı, Cumhur İttifakı’nın oy erimesini şimdilik durdurmuş gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

Babacan ve Davutoğlu'nun partileri ne kadar oy alır?

babacan davutoğlu ile ilgili görsel sonucuMurat Sarı, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı yeni partilere yönelik olarak ise “Türkiye’de yeni bir partiye ihtiyaç var mı, yok mu” sorusu burada önem kazanıyor. Türkiye’nin yüzde 21’i yeni bir partiye gerek olduğunu söylüyor. Yüzde 79’u ihtiyaç olmadığını söylüyor. Fakat burada önemli olan yeni partilerin kimin etrafında, hangi kadrolarla kurulacağı elbette. Ahmet Davutoğlu’na yüzde 13, Ali Babacan’a yüzde 9, Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisine yüzde 10 civarında destek olabilir” dedi.

İfade edilen rakamların net olmadığını da sözlerine ekleyen Sarı, “Dolayısıyla o partiler kurulmadan net bir şey söyleyemeyiz ama her beş kişiden biri Türkiye’de yeni bir parti beklentisi içinde” dedi.

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  06 November 2019
  0 0
  bu araştırmacı zaten muhaliflerden. onun için aman gidiyorlar demesi normal. ULAN 17 SENEDİR GİDEMEDİLER, ULAN 1950DEN BERİDE HİÇ GİDEMEDİLER. 10 DARBE, 20 MUHTİRA, 30 İKAZ,40 YÜRÜYÜŞ,50 ANITRKABRE ŞİKAYET,60 BATIYA ŞİKAYET,70..... SİZE KALMIŞ.Bir türlü 70 yıllık hasretleri bitmedi. ve bu hasretlerle ölüp gidiyorlar.: gözler açık.. ne feci.
 • VATANSEVER

  05 November 2019
  3 0
  Nafile gayret ,boşa kürek ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin en az %51'i feraset sahibidir.Göz göre göre ülkesini ateşe atmaz.Hele hele çepe çevre düşmanla çevrelendiğimiz şu zamanda Reisin arkasında dimdik durur.
 • Birisi

  05 November 2019
  2 0
  İster tabii canınız ama, yok öyle bir şey. Hade, hade başka kapıya.
DİĞER MAKALELER