SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan istifa eden 3 vekile HDP yanıtı

Tarih
01 February 2021
İzlenme
553 Kişi
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan istifa eden 3 vekile HDP yanıtı

Geçtiğimiz günlerde CHP'den, partinin ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun politikalarından rahatsızlık duyduğunu belirterek İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel istifa etti.

İstifaların yankıları devam ederken 3 vekilin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmenin de detayları ortaya çıkmaya başladı.

HDP İLE MESAFE

İstifa eden vekillerin, CHP'nin HDP ile iş birliği yapması ve Atatürkçü çizgiden uzaklaşmasını gerekçe göstererek istifa etmesine Kılıçdaroğlu, karşı çıktı.

SON DAKİKA: CHP'de deprem! Mektup yazan 3 milletvekili CHP'den istifa etti | Video videosunu izle | Son Dakika HaberleriCHP'ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Deniz Zeyrek, üç vekilin “HDP'ye mesafe koyun” talebine Kılıçdaroğlu'nun şu karşılığı verdiğini söyledi;

ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ YOLDA...

“CHP ayrı parti, HDP ayrı parti. Biz HDP ile iş birliği yapmıyoruz. Ancak HDP ile de görüşebiliyoruz. Türkiye'de bütün partilerle görüşebilen tek parti biziz. Bakın Atatürk diyorsunuz. Atatürk etnik kökenine, dinine, mezhebine bakmaksızın birlikte yaşamı savundu, birlik için mücadele etti. Orta Doğu'ya bakın. Çatışmaların kökeninde hep etnik köken, din ve mezhep farklılıkları var. Biz Atatürk'ün gösterdiği yolda güçlü bir Türkiye için birlikte hareket edilmesini savunuyoruz.”


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Namyelüs

    01 February 2021
    2 0
    Memlekette CHP nin HDP ile işbirliği yaptığını anlamayan bir tek KK kaldı galiba.Atatürkçülüğün birinci şartı da tam bağımsızlıktır.'Umudumuz Biden' kafasındakıler Atatürk'ün Kurtuluş Savaşına başlarken Sivas ve Erzurum Kongre lerinde ilk mücadele verdiği kişilerdir.Bu nedenle sen kim Atatürkçülük kim!!!
DİĞER MAKALELER