GÜNCEL

Karadeniz'e sızma çabaları! PKK'lılar evlere girdi... Şehirde alarm verildi

Tarih
10 May 2018
İzlenme
511 Kişi
Karadeniz'e sızma çabaları! PKK'lılar evlere girdi... Şehirde alarm verildi

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi sınırlarında bulunan Damlıköy Yaylası’nda, terör örgütü PKK mensupları, pencerelerini ve kapılarını kırarak girdikleri 2 evden erzak çaldı. Bunun üzerine şehir genelinde PKK alarmı verildi.

Karadeniz'e sızma çabaları! PKK'lılar evlere girdi... Şehirde alarm verildiKaradeniz'e açılma planları güvenlik güçlerinin aralıksız süren operasyonları nedeniyle büyük darbe yiyen PKK, bölgede tutunmak için hırsızlık yapmaya devam ediyor. Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi sınırlarında bulunan Damlıköy Yaylası’nda, terör örgütü PKK mensupları, pencerelerini ve kapılarını kırarak girdikleri 2 evden erzak çaldı. Bölgede operasyonularını sürdüren güvenlik güçleri alarma geçirilirken, vatandaşlar bir kez daha yayla evlerinde yiyecek bırakmamaları konusunda uyarıldı.

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, terör olayları sonrası bir bölümü yakalanan ve sayılarının azaldığı belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için özellikle kırsal alanlarda yürütülen geniş çaplı operasyonlar sürdürülüyor. Gümüşhane- Trabzon sınırı kırsalında, geçen ay, teröristler ile güvenlik güçleri arasında sağlanan sıcak temasın ardından özellikle Gümüşhane, Trabzon ve Giresun'da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar yoğunlaştırıldı.

HER YER DİDİK DİDİK ARANIYOR

Arazide Polis ve Jandarma Özel Harekat timlerine destek verilmek üzere gönüllü korucu uygulaması da başlatıldı. JÖH ve PÖH timlerinin de katıldığı operasyonlarda zırhlı askeri araçlar ile insansız hava araçları (İHA) da kullanılarak, kırsal alanlarda bulunan yayla evleri, ormanlıklar ve dere yatakları didik didik arandı.

YAYLA EVLERİNE GİRDİLER

Operasyonlar kapsamında yetkililerin, yöre halkına özellikle kırsal alan ve yayla evlerinde erzak ile yaşamsal malzeme bırakılmaması yönündeki uyarılarına rağmen bölgedeki bir grup terörist, 2 yayla evine girerek erzak çaldı. Hareket kabiliyeti daralan ve yiyecek sıkıntısı yaşayan teröristler, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarında, Tonya ve Vakfıkebir ilçe halkının oturduğu Damlıköy Yaylası’nda pencere ve kapılara zarar vererek girdikleri evlerden yiyecek çaldı. Olayın ardından Gümüşhane ve Trabzon’dan gelen askeri yetkililer, evlerde incelemelerde bulundu.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Mamocan

    11 May 2018
    0 0
    çözüm süreci diyenler! gelin şimdi çözün bu problemi.
DİĞER MAKALELER