GÜNCEL

İP'li Yusuf Halaçoğlu'ndan kaos uyarısı

Tarih
27 December 2017
İzlenme
1044 Kişi
İP'li Yusuf Halaçoğlu'ndan kaos uyarısı
 Halaçoğlu, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe giren 696 sayılı KHK'ya ilişkin sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden açıklama yaptı. Açıklamasında KHK'nın 121. maddesiyle ilgili tartışmalara da değinen Halaçoğlu, şunları kaydetti: "Bir ülke düşünün ki Meclis'i var; ama Meclis yerine hükümetin KHK'ları ile yönetiliyor. Mahkemeleri var; ama mahkeme yerine KHK ile yargı kararı veriliyor. O ülkenin Anayasasının 7. maddesinde her ne kadar 'Yasama yetkisi Türk milleti adına TBMM'nindir. Bu yetki devredilemez' dese de yasalar, Meclis yerine hükümet adına Bakanlar Kurulu'nca çıkarılıyor. Yine bir ülke düşünün ki daha suç işlemeden bazı kişiler, bu KHK ile suçsuz ilan ediliyor; ama en garibi, bu hukuksuzluklara bir muhalefet partisi destek veriyor. Bu devlete parlamenter hukuk devleti denir mi?

Aslında bu olacakları Anayasa referandumunda bir bir anlatmıştık; ama neye yarar ki? Önemli olan toplumun anlaması. Ülkeye yazık oluyor. Yarın 'Ali kıran baş kesen'ler ortaya çıkınca son pişmanlık fayda vermeyecektir. Bu yasayla büyük bir kaos doğacaktır. Bunu görmek için müneccim olmak gerekmiyor. Bu arada hükümet yetkilileri de çıkmış yanlışlarını tevile (düzeltmeye) çalışıyor. Biraz daha baskı yapılırsa herhalde yine FETÖ'nün oyununa geldik diyecekler. Artık herkes şunu iyi bilsin ki ülkeyi yöneten bu ekip kendilerini kurtarmaya çalışıyor. Yoksa bu kadar okumuş yazmış insanların üçüncü dünya ülkelerinde bile olmayan böyle bir felaket yasayı çıkarmaları için kafalarına büyük bir taş düşmesi lazım."

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • sedat kalfa

  29 December 2017
  0 0
  fransadaki olağan üstü hale nediyor bu adam duyamadık 2 tane fişe patlattılar orada tabi bizim ülkemize göre. ne hale geldiler bide bizim gibi darbe yaşansa nasıl kanunlar çıkardı fransada acep.
 • onur

  27 December 2017
  3 0
  taş üstünde taş koymıcaklarken sizin,bizim evi seçecek , ayıracak,herhalde halleri yoktu, birde, bunca zaman boşuna okumuşun ..be amca..
 • onur

  27 December 2017
  3 0
  İyi Rol Yapan partinin adamı Halaço :Bir Ülke Düşün O ülkede 15 temmus Darbesi Yapmıya kalkışmışlar, Sınırları 1 hafta Önceden Boşaltıp, Silahlı Terörislerin. taş üstünde taş koymayacakları zemini hazırlamişlar .......
DİĞER MAKALELER