GÜNCEL

İmamoğlu'nun kayak keyfine çok sert tepki

Tarih
28 January 2020
İzlenme
1806 Kişi
İmamoğlu'nun kayak keyfine çok sert tepki

İstanbul'da yaşanan ve bir kişinin hayatına mal olan sel felaketinin yaralı sarılmadan Bodrum'a tatile giden CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ'da depremzedeleri ziyaret ettikten sonra Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nde tatil yaptığı ortaya çıktı. İmamoğlu'nun Palandöken'de kayak tatiline gitmesine İstanbul'da hasarlı binalarda oturanlar çok sert tepki gösterdi.

24 Ocak'ta Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ertesi günü deprem bölgesine giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum'a gitti.

İmamoğlu'nun kayak keyfi

Palandöken'de tatilinden fotoğrafları twitter hesabından paylaşan İmamoğlu, "Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum'u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı" yazdı.

Vatandaşlar: Üç gündür uyumadık

Sultangazi'de hasarlı binalarda oturanlar Ekrem İmamoğlu'nun bu paylaşımına tepki gösterdi. Bir ay otelde kaldıktan sonra hasarlı evine geri dönmek zorunda kalan Fati Özay, "Bizim derdimiz kayak yapmak değil torunlarımızı kurtarmak. Biz bir yardım istiyoruz. Elazığ kan ağlıyor, Malatya kan ağlıyor onun orada kayak yapmasına ne gerek var. Biz üç gündür hiç uyumadık. Biz 5 aydır mağduruz, buna çare bulsunlar. Bizim derdimiz torunlarımız. Ben ölsem bir şey olmaz. Torunlarımız için çere bulsunlar" dedi.

Biz gece uyku uyuyamıyoruz o tatil yapıyor

Aynı apartmanda oturan Sevim Öztürk ise deprem korkusunu hala yaşamaya devem ettiğini, apartman ile ilgili olarak belediyeden haber beklediklerini ifade ederek, "Orada nasıl tatil yapabiliyor bizleri düşünmüyor. Biz gece uyku uyuyamıyoruz. Az önce Manisa'da deprem oldu hepimiz korku içindeyiz. Kızım korkudan evden gitti. Korku içindeyiz. Bilgi gelecek diye sabah akşam bekliyoruz" diye konuştu. (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • can

    29 January 2020
    0 0
    Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalıymış siz siktir giderseniz ne kavga olur ne yokluk işte o zaman sevginin ve mazlumların umudu yoksuların sığınağı olur bu ülke siz şerefsizler var olduğu sürece yoklukta yolsuzlukta olur.Belediye başkanı olduğun günden itibaren ne hizmeti yaptın zamlardan başka zibidi.
DİĞER MAKALELER