GÜNCEL

İmamoğlu şimdi de vatandaşın ekmeğine göz dikti

Tarih
18 January 2020
İzlenme
2774 Kişi
İmamoğlu şimdi de vatandaşın ekmeğine göz dikti

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yönetimindeki İBB'nin 1 Ocak itibarıyla Ümraniye Belediyesi ile sözleşme yenilemediği ve 16 gündür Ümraniye'deki ailelerin ekmek alamadığı ortaya çıktı.

İBB, Ocak ayı 2. bileşimi Meclis 1'inci Başkanvekili Göksel Gümüşdağ başkanlığında yapıldı. Meclisin başlamasıyla Ümraniye meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer Başkanlık makamına cevaplaması amacıyla bir soru önergesi verdi. Tuncer'in verdiği soru önergesi, İBB ile Ümraniye Belediyesi tarafından imzalanan ekmek dağıtma protokolünün neden iptal edildiği yönündeydi.

Tuncer, "Yıllardır Ümraniye Belediyesi olarak ilçedeki maddi durumu yetersiz ailelere Halk Ekmek aracılığıyla ekmek dağıtıyorduk. Yaklaşık 2 bin 500 aileye günlük 6 bin 100 adet ekmek dağıtılıyordu. Ancak 1 Ocak itibarıyla İBB Ümraniye Belediyesi ile sözleşme yenilemedi. 16 gündür Ümraniye'deki aileler ekmek alamamaktadır. Bunun günahı CHP'li yönetime aittir. Ben bunun nedeninin araştırılmasını ve cevaplanmasını istiyorum" dedi.

Sabah


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Mahoni

  19 January 2020
  0 0
  Kızgın sobaya elini koyup elim yandı diye bağıran istanbullulara HER SEY GUZEL OLDUMU diyorum
 • haydar ali

  18 January 2020
  0 0
  ulan bunlar ne ayak har vurup harman savuruyorlar edebiyat yapıp üçbeş insanın ekmeğine göz koyuyorlar yuh olsun böyle aciz ve zavallı köle ruhlu insanlara..
 • barış

  18 January 2020
  0 0
  kara molla, saadetçiler nerde siniz
DİĞER MAKALELER