GÜNCEL

İBB'den metrobüs yoğunluğu açıklaması

Tarih
02 October 2019
İzlenme
1395 Kişi
İBB'den metrobüs yoğunluğu açıklaması

İBB'den yapılan açıklamada "Metrobüs hattında yoğunluk azaltıcı, kapasite arttırıcı 3 ayrı çalışma başlatıldı. Bu kapsamda 525 körüklü otobüsün hizmet verdiği hatta 10 araç daha eklendi" denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metrobüs hattında meydana gelen yoğunluğun azaltılması için bir dizi çalışmanın başlatıldığını duyurdu.

İBB'den yapılan açıklamada, yolcu artışına neden olan Üsküdar-Sancaktepe Metro Hattı'nın her seferi için Altunizade İstasyonu'na 3 boş otobüs gönderilmeye başlandığı, istasyon girişindeki turnikelerin de metro çıkışına çekileceği belirtildi.

Altunizade’deki metrobüs yoğunluğu

'YOLCU SAYISI 1 MİLYONU AŞTI'

Üniversitelerin açılması ve Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu'nun sefer sayısının arttırılmasından dolayı yoğunluğun arttığı ifade edilen açıklamada, "Günlük 750 bin yolcu kapasitesine sahip hattaki yolculuk sayısının 1 milyonu aştığı görüldü" denildi.

'TURNİKELER METRO ÇIKIŞINA TAŞINACAK'

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Metrobüs hattında yoğunluk azaltıcı, kapasite arttırıcı 3 ayrı çalışma başlatıldı. Bu kapsamda 525 körüklü otobüsün hizmet verdiği hatta 10 araç daha eklendi. Sögütlüçeşme'den Zincirlikuyu istikametine giden her 3 araçtan bir tanesi boş kalkıyor. Yolcu sayısının arttığı pik saatlerde boş otobüslerin dolu istasyonları rahatlatması amaçlanıyor. İETT, Altunizade İstasyonu'na uzanan üst geçit ve turnike bölgesindeki yoğunluğu almak için istanbulkart turnikelerini metro çıkışına çeken bir çalışma başlattı. Bu istasyondan metrobüs hattına aktarma yapacak vatandaşlar, yarından itibaren istanbulkartlarını metro çıkışındaki turnikelerde okutacaklar. Çalışmayla üst geçit ve istasyondaki yoğunluğun azaltılması hedefleniyor." (Sputnik)

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • hursit dilaver

    03 October 2019
    0 1
    bana ne metrobus kuyruğundan İstanbul halkı memnun mu memnun. o zaman size ne kardeşim. hem de ekstradan 820 bin memnun var. neyse benim diyeceğim şu. TEKNOFESTE METRO SEFERLERİ DURDURULMUŞ YA DA AZALTILMIŞ İDİ DE MİLLET ÇOK SIKINTI ÇEKMİŞTİ. AKPNİN DE UMURU OLMADI. ama şimdi okçuluk yarışmaları falan var.METRO İSTİYORSANIZ OK ATANLAR....YA HAKK... YERİNE. YA GİYOMTEL DİYE BAĞIRSINLAR. 2 KAT METRO SEFERİ YAPALIM.. hadi bakalım.
DİĞER MAKALELER