GÜNCEL

FETÖ kilisesi

Tarih
18 June 2017
İzlenme
1221 Kişi
FETÖ kilisesi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Almanya sözcülüğünü yapan Ercan Karakoyun’un başkanı olduğu ‘Dinlerarası Diyalog Vakfı’, bir yandan Türkiye’nin atadığı Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı imamları hedef gösterirken, diğer yandan ‘dinden çıkma’ anlamına gelecek bir uygulamanın kapısını açtı.


Berlin’deki 
Evanjelik St Johannis Kilisesi’nin tiyatro sahnesini sözde camiye çevirerek, adını ‘İbn-i Rüşd-Goethe Camii’ koyan vakıf, İslami kuralları hedef alan ‹başörtüsüz kadın imam, kadın-erkek birlikte namaz› provokasyonu başlattı.  Teröristbaşı Fetullah Gülen’e ‘minnettar’ olduğunu’ söyleyerek, FETÖ’den ödül olan Seyran Ateş de vakıf tarafından sözde camiye kadın imam olarak atandı. FETÖ icazetli Seyran Ateş, hutbe verdi, başka bir kadın ise ezan okudu. İslamiyeti kendi sapık görüşlerine göre tahrif eden FETÖ’cüler, sözde ‘liberal cami’deki vaazda  ‘Müslümanlığın yeniden tanımlanacağı” safsatasını anlattı. 

KADINLI ERKEKLİ NAMAZ

Kilisenin tiyatro sahnesinin camiye çevrilmesi fikrinin ortaklarından Cezayir asıllı Alman Abdel Hakim Ourghi ve Yemen asıllı İsviçreli aktivist Elham Manea da ‘eş imamlık’ yaparak, karışık şekilde saf tutan başı açık kadınlar ile erkeklere sözde namaz kıldırdı.  

Alman ve Avrupa medyası, olayı ‘İslamiyet’te liberalleşme’ başlıklarıyla flaş haber olarak sundu. Alman devlet kanalı DW’nin internet sitesi ‘Kadın imamlı liberal cami’ başlığıyla servis ettiği haberde, “İbn-i Rüşd-Goethe Camii’nde kadınlar ve erkekler birlikte ibadet edip vaaz veriyor. Caminin kapıları Sünnilere, Şiilere ve diğer Müslüman mezheplere açık. Kadınların namaz kılarken başını örtme zorunluluğu yok” ifadelerine yer verdi. Kilise tiyatrosundan bozma sözde FETÖ cami ile ilgili Alman basınının ‘Bu cami, kadın erkek ayrımı ve mezhep ayrımı yapmaksızın tüm Müslümanlara açık’ vurgusu yapması dikkati çekti, ancak ne hikmetse ‘liberal’ camiye başörtülü kadınların girmesi ise yasak. 

AYRIMCILIK İPİNE SARILDI 

Uygulamayı, “Almanya’daki cami cemaatlerinde kadın olarak ayrımcılığa uğradığını hissetmek” olarak savunmaya çalışan sözde kadın imam Seyran Ateş, “Biz liberaller daha görünür olmak zorundayız” demeyi de ihmal etmedi. 

MANEVİYATA SALDIRI

Benzer girişimin kısa süre önce ‘İslamiyeti liberalleştirmek’ adı altında Danimarka’da yaşandığına dikkat çeken Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) eski Genel Başkanı Süleyman Çelik, “FETÖ, ılımlı İslam hareketiyle Avrupalılara yaranıp burada barınmaya çalışıyor ve İslamiyet’i sulandırıyor” dedi. Çelik,  “Türkiye’de 28 Şubat sürecinde Fetullah Gülen ‘başörtüsünün açılması’ talimatı vermişti. Şimdi Avrupa’da bunu yapıyorlar. Vatanımıza ve maneviyatımıza son güçleriyle saldırıyorlar. İslam’da liberalleşme ya da Ilımlı İslam’ adı altında ayakta kalmaya çalışıyorlar. Bu camideki başı açık, imam ve kadınlı-erkekli cemaat de örgütün kendi taraftarları” diye konuştu. 

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER