SİYASET

Fatih Süleyman Denizolgun: Süleymancılar Ayasofya'yı hazmedemiyor!

Tarih
30 Mart 2024
İzlenme
1544 Kişi
Fatih Süleyman Denizolgun: Süleymancılar Ayasofya'yı hazmedemiyor!

Süleymancılar Cemaati'nin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan'ın en büyük torunu Fatih Süleyman Denizolgun Ekrem İmamoğlu'nun cemaat mensuplarına yönelik tanıdığı imtiyazları anlatırken şoke eden bir bilgi paylaştı.

Denizolgun, "Süleymancılar Ayasofya'nın cami olmasını hazmedemiyor." dedi.

Ayasofya'ya gidenlerin Süleymancılarla ilişiğinin kesildiğini ifade eden Fatih Süleyman Denizolgun "İlişik kesiliyor, akrabalar selamı kesiyor cemaate mensup diğer akrabalar o yasaklanan kişiyle selamı sabahı kesiyor." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin kararnameyi imzaladıTunahan sözlerine şöyle devam etti:

Ayasofya'nın cami olmasını hazmedemiyorlar. Çamlıca Camii de yasaklanıyor. Böyle hadiseler var. Cumhurbaşkanımıza sempati besleyenleri bile atıyorlar. Aleyhine konuşmayanları da atıyorlar. Çok ciddi korku ve istibdat var. (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Hasan semerci

  27 Nisan 2024
  0 0
  Yahu bu Fatih mıdır nedır. Ruh hastası.Yalan dolan ıftıra dan besleniyor. Koltuk kapma sevdasından tımarhaneyı boylayacak. . Reısı bunun gıbı, sevıyesız hatır ıcun vekıl yapılanlar batırd ı. Zannediyor ki, devlet yurtları, sırketlerı alacak bu ergene tesl ım edecek. Sen kım oluyorsun kı..Baban mı kazan dı ı koydu. Cemaatların hanedan sevdaları son bulmali. Suleyman efendının talebelerı bu 2 ergenı nın yaptıklarını gormuyormu. Bu cemaat, , bu torunları devre dısı bırakmalı
 • Mehmet

  30 Mart 2024
  3 1
  Çok normal,bunlarda daha neler var bi bilse herkes
DİĞER MAKALELER