SİYASET

Eski AK Parti İstanbul İl Başkanından çok konuşulacak seçim yorumu

Tarih
18 April 2019
İzlenme
1451 Kişi
Eski AK Parti İstanbul İl Başkanından çok konuşulacak seçim yorumu

Eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından açıklamalarda bulundu. Seçim sürecini değerlendiren Temurci, "Toplum nezdinde ahlaken, vicdanen seçimi kaybetmiş olmak bizleri kahrediyor" dedi.

Geçen yıl AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevinden istifa eden Temurci, yerel seçime ilişkin değerlendirmesinde, "Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor" dedi. "Daha da önemlisi; İstanbul'da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir" diyen Temurci, "Demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır" dedi.

Selim TemurciTemurci'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"İstanbul, Ak Parti'nin ve Liderimizin doğduğu şehirdir. İstanbul, 15 Temmuz mücadelesinin işaret fişeğinin atıldığı ve tüm Türkiye'nin ayağa kaldırıldığı şehirdir.

Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor. Daha da önemlisi; İstanbul'da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir.

Yiğit, düştüğü yerden kalkmasını bilendir. Partimizin kurucu ilkelerine sarılıp, kardeşçe kucaklaşmayı becerebilirsek yeni bir dönemi hep birlikte başlatabiliriz.

Şimdi Milletin Partisi Ak Partimize ve bizlere yakışan; mazbatayı alanı şimdilik kutlamak, hukuk devleti prensipleri çerçevesinde YSK'ya yapılan itirazlarımızın neticesini beklemektir. Unutmayalım; demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır''. (Sputnik)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • hursit dilaver

    18 April 2019
    1 0
    maşallah en güzel bahane. yenilmenin en güzel kılıfı DEMOKRASİ VE HUKUK. binali bey bile kabul etmiş.hukuk diyor başka bir şey demiyor. ama karşındaki CHP acep senin kadar hukuka,demokrasiye bağlı mı.ADAM AYINI ŞAŞIRMASA Kİ,RESTORANDAN SONRA KONUŞTU. 1 MARTTA HERKES KAZANDIĞIMIZI KESİN ANLIYACAK. İTİRAZ BİLE EDEMEYECEK demişti restoran çıkışında..yenilen haydariler, ezmeler, taramalar,içilen SODALAR, AYRANLAR FALAN BİR NİSANİ 1. MART DEDİRTTİ DEMEK..
DİĞER MAKALELER