GÜNCEL

Esad: Suriye'nin yeniden inşasında öncelik Rusya şirketlerin

Tarih
18 January 2019
İzlenme
312 Kişi
Esad: Suriye'nin yeniden inşasında öncelik Rusya şirketlerin

Suriye 9 yılda yaşanan çatışmalar ve terör örgütlerinin yarattığı tahribatlarla yıkık bir ülke haline geldi.

Rusya'yı arkasına alan Esad'ın ordusu ayakta kaldı. Şimdi çatışmalardan dolayı yıkılan yerleri yeniden inşaya hazırlanan Esad yine arkasına Rusya'yı almayı planlıyor. 

Rusya-Suriye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Dmitriy Sablin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, ülkesinin yeniden inşa edilmesinde Rus şirketlere öncelik tanınacağı kararına bağlı olduğunu söyledi.

beşşar putin ile ilgili görsel sonucu 

"HEM RUSYA HEM SURİYE İÇİN ÖNEMLİ"

Beşar Esad'la yapılan görüşmeden sonra gazetecilere verdiği demeçte, "Devlet Başkanı Esad, Suriye'nin yeniden inşasında önceliğin Rus şirketlerinde olacağını bir kez daha hatırlattı" diyen Sablin, Suriye Devlet Başkanı'nın, "Suriyeliler, terörizme karşı kesin zaferin ekonominin çalışmasıyla mümkün olduğunu anlıyorlar" dediğini aktardı ve "Amacımız, Rus ve Güney Osetya şirketlerini Suriye pazarına sokmaktır, bu hem Rusya hem de Suriye için önemlidir." ifadelerini kullandı.

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Bir gun yazarsiniz belki

    19 January 2019
    0 0
    Rusyayi Suriyeye getirenin israil oldugunu, Netenyahu'nun Putin'i ikna etmek icin Rusyaya 4 kez gittigini, Bati'da Rusya aleyhine hic bir islem, karalama yayin yapilmayacagi garanrisini verdigini belki bir gun yazarsiniz
DİĞER MAKALELER