SİYASET

Engin Altay'dan yok artık dedirten Libya çıkışı

Tarih
11 June 2020
İzlenme
1607 Kişi
Engin Altay'dan yok artık dedirten Libya çıkışı

Milli meselerde hükümetin attığı tüm adımların karşısında yer alan CHP, Libya ile yapılan anlaşmaya ilişkin bildik tavrını gösterdi.

Daha önce Meclis'te yaptığı bir konuşmada “Bu hükümet dünyanın en iyi işini de yapsa alkışlayacak değiliz” diyen Engin Altay bir skandal açıklamaya daha imza attı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarraj'ın Türkiye ziyareti sonrasında "Libya ile yeni işbirliği geliştirmeyi kararlaştırdık. Doğu Akdeniz'deki doğal zenginliklerinden faydalanmak üzere arama ve sondaj dahil işbirliğimizi genişletmeyi hedefliyoruz. Türkiye hakkın ve haklının yanında olmayı sürdürecektir. Libya'nın istikrara kavuşması, bu ülkenin komşuları ve Avrupa başta olmak üzere tüm bölgelerin yararınadır." ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li Engin Altay'ın itiraf niteliği taşıyan sözleriAncak görünen o ki, Türkiye'nin tüm dünyanın sömürmek için iç savaşa göz yumduğu Libya'nın doğal zenginliklerinden faydalanacak olma ihtimali bile CHP'yi rahatsız etmeye yetti. 

Bunu sağlayacak anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Dışişleri Komisyonu'nda Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Halkların Demokratik Partisi, Libya ile yapılan uluslararası anlaşmaya ret oyu verdik. Erdoğan Libya petrolünün peşinde buna izin vermeyeceğiz” sözleri ile hükümetin attığı ve Türkiye'nin milli menfaatlerini ilgilendiren kritik adımın karşısında mevzilendiklerini ilan etmiş oldu. (Superhaber)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • KULOB

  12 June 2020
  0 0
  Bu Enginal Tay'ın TBMM'de ne işi var hala anlamış değilim. Yunan milletvekilleri bile Türkiye aleyhine bu kadar kötü bir siyaset yapmaz. Bu karaktersiz muhalefet değil düpedüz hain. Dangalak Partisi diye bir siyasi oluşum olsa başkanlığa tek aday bu olur. Bu nasıl bir zihniyet arkadaş. Bi gidin, bi gidin de memleket rahat etsin yav. İllallah ki illallah. Koronadan betersin En-Gi-Nal-Tay.
 • VATANSEVER

  11 June 2020
  1 0
  Bu adamlar kafayı iyice sıyırdı.Türkiye'ye ve onun yükselişine takoz olmaya devam ediyorlar.Allah bunlara oy verenlere feraset uyanış nasip eylesin.
DİĞER MAKALELER