SİYASET

Ekrem İmamoğlu, Cuma hutbesini eleştirdi

Tarih
09 February 2021
İzlenme
1080 Kişi
Ekrem İmamoğlu, Cuma hutbesini eleştirdi

Ekrem İmamoğlu, Cuma hutbesinde gençlere yönelik mesajlar verilmesini manidar bulduğunu ve hutbeyi dinleyince üzüldüğünü söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde 7 Şubat günü düzenlenen “Raylı Sistemlerde Büyük Hamle” toplantısının ardından, bir grup köşe yazarı ve TV yorumcusuyla bir araya geldi.

Ulaşım ve raylı sistemler üzerine detayların konuşulduğu buluşmada İmamoğlu'na, Boğaziçi Üniversitesi protestoları sonrası öğrencilerin tutuklanmalarına ilişkin ne düşündüğü soruldu.

Boğaziçi Üniversitesi'nden bir grup öğrenciyle de internet üzerinden görüşme gerçekleştirdiğini de aktaran İmamoğlu, taraflar arasında hoş olmayan bir süreç yaşandığını vurguladı.

Cuma günü camilerde okunan hutbeye de değinen İmamoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı'na yönelik şu eleştirilerde bulundu:

"CUMA HUTBESİNİ MANİDAR BULUYORUM"

imamoğlu türbe ile ilgili görsel sonucuİmamoğlu, şunları söyledi:

"Basında gündeme gelmedi ya da yeterince gelmedi. Boğaziçi'ndeki öğrencilerin dertlerinin, sıkıntılarının anlaşılmaya çalışıldığı bir haftada gençlere, edep ve ahlak dersi verilen bir Cuma hutbesi okunmasını da manidar buluyorum. Yani Diyanet, 7/24 siyasete devam ediyor, açıkçası.

"İMAMA NE DİYECEKSİN"

O gün çok üzüntü duydum. İmama ne diyeceksin! İmam, elindeki kağıdı okuyor."

GEÇTİĞİMİZ HAFTA OKUNAN CUMA HUTBESİ

Cuma hutbesinde şu ifadelere yer verilmişti:

"Sen, şimdi hayatının en kıymetli anındasın. Aziz milletimizin ve insanlığın umudusun. Zira sen, Hz. İbrahim'in tevhit mücadelesini, Hz. İsmail'in teslimiyetini, Hz. Yusuf'un onurunu, Ashâb-ı Kehf'in samimiyetini ve Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.s) hak davasını kuşandığı çağdasın. Hz. Asiye'nin imanını, Hz. Meryem'in ahlâkını, Hz. Hatice'nin cesaretini, Hz. Âişe'nin ilim aşkını gönlüne nakşedecek yaştasın.

Genç Kardeşim! Sen, bu topraklarda imanından aldığın güç ve vatanına olan sevdan ile yürüdüğünde, Malazgirt'te Anadolu'nun kapılarını İslam'a açtın. İstanbul'u fethedip Resûl-i Ekrem'in muştusuna nail oldun. Çanakkale'yi geçilmez kılıp İstiklal mücadelesinde yedi düvele karşı koydun. 15 Temmuz'da devletimizin bekası ve milletimizin selameti için canından cananından geçtin ama vatanını hainlere teslim etmedin.

Gençlerimiz, geleceğimizdir, umudumuzdur. Bizi güçlü kılan en büyük imkân ve zenginliğimizdir. Her bir gencimiz bizim için ayrı bir değerdir; ilgiyi, iyiliği, desteği ve sevgiyi hak etmektedir.

Onların insanlığa faydalı, millî ve manevî değerlerine bağlı, bilinçli ve ideal sahibi fertler olarak yetişmeleri için hep birlikte gayret gösterelim." (Ensonhaber)

imamoğlu kayak ile ilgili görsel sonucu

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • mehmet ilhan

  15 February 2021
  1 0
  Nasıl bir hutbe olsaydı, vandalizm' e devam dini değerlere isyan edin,(İdeolojileri gereği ahlaki hiçbir değer yargıları olmayan eşcinsel sapkınlar, Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde sahneye çıkıp mide bulandıran görüntüler sergiledi. Sahnedeki iri kıyım sapkın yaratık, eteğini sıyırıp kalçasını açtı.) iyi ki yaptınız mı ? deseydi
 • Salih ESKİKÖY

  10 February 2021
  1 0
  Diyanet edep ve ahlak dersi veren bir hutbemi okutmuş ... ayıp çok ayıp öyle şeyler söylenirmi gençler bir daha olmasın ekrem abim kızıyor.
 • Mehmet

  09 February 2021
  1 0
  Ne diyecek ti gençlere Siz daha gençsiniz İçki uyuşturucu kumar fuhuş eşcinsellik yağma talan Her haltı yiyin İhriyarlanınca tövbe mi edersiniz diyecekti hutbede Git soy adı değiştir Papazoğlu yap
 • Cengaver

  09 February 2021
  3 0
  Vatan sana can feda diyen müslüman yüreklilerime helal olsun imamoglu gibi rahatsız olanlarada geçmiş olsun.
DİĞER MAKALELER