GÜNCEL

Davutoğlu'nun basın ofisinden "kurgu intihar" iddialarına ilişkin açıklama

Tarih
05 May 2019
İzlenme
2567 Kişi
Davutoğlu'nun basın ofisinden "kurgu intihar" iddialarına ilişkin açıklama

Eski Başbakan Davutoğlu'nun basın ofisi köprüdeki intihar girişiminin engellenmesinin kurgu olduğu eleştirilerine yanıt verdi, "Sayın Davutoğlu’nun milletimiz nezdinde itibar kazanmak için herhangi bir kurguya ihtiyacı yoktur" ifadeleri kullanıldı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 1 Mayıs'ta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde üzerindeki bir kişiyi intihardan vazgeçirdiği görüntülerin kurgu olduğu iddiaları üzerine açıklama yayınladı.

davutoğlu intihar ile ilgili görsel sonucuOda Tv'nin aktardığına göre Davutoğlu'nun basın ofisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Geçtiğimiz hafta içinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde meydana gelen bir intihar girişimi vakasına o esnada köprüden geçmekte olan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun müdahalesi üzerine sosyal medyada yakışıksız, gerçek dışı, yer yer ahlak sınırlarını zorlayan bir tartışma ortamı oluşmuştur.

Bu tür bir seviyesiz yakıştırmayı yalanlamaya çalışmak bile abesle iştigal olacağı için açıklama yapılmamıştır. Ancak art niyetli ve Sayın Davutoğlu’nu yıpratma gayesi güden ithamlara kamuoyunda bilinen bazı isimlerin de dahil olmaları üzerine kamuoyu ile bazı hususların paylaşılması ihtiyacı doğmuştur.

Yaşanan hadisenin sahiciliğini izah etmeye çalışmak bile züldür. Kaldı ki olayı çarpıtarak yorumlayanlar kamu görevi yapmakta olan güvenlik görevlisi polisleri de bir kurgunun parçası olmakla itham etmektedirler. Bir haber ajansının olayı duyururken artık yerleşik uygulama haline geldiği gibi Sayın Davutoğlu’nu yok sayması üzerine kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hadisenin gerçek boyutu birçok basın kuruluşu ile paylaşılmıştır.

Her siyasetçi yaptıklarına ve yapmadıklarına dair sert, kimi zaman sınırları aşan eleştirilere muhatap olabilir. Bu anlamda elbette Sayın Davutoğlu da bir istisna değildir. Demokrasi kamuoyuna mal olmuş kişilerin her yaptığının kamuoyu önünde ve sorgulanmaya açık olduğu sistemin adıdır.

davutoğlu intihar ile ilgili görsel sonucuAncak, Sayın Davutoğlu’nun milletimiz nezdinde itibar kazanmak için herhangi bir kurguya ihtiyacı yoktur. Yaşanan bu hadiseyi sahicilik ve samimiyet adına değerlendirmeye kalkanlar Gazze’de evladı İsrail tarafından şehit edilen babaya sarılan, Myanmar’da Müslüman kardeşlerimizi Allah’ın selamı ile selamlayan, Anadolu’nun her köşesinde binlerce insanımızı bizzat kucaklayan, Urumçi’den Bosna-Hersek’e kadar yüreğine basmadığı coğrafya kalmayan Sayın Davutoğlu’nun duruşu üzerine yorum yapamazlar.

Bu samimiyeti sosyal medyanın ahlakın, edebin, insanlığın ve asgari nezaketin askıya alındığı bir mecra olduğunu düşünerek fütursuzca kul hakkına girenler bilmeyebilir. Aziz milletimiz bu samimiyeti hakkıyla değerlendirmektedir."


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Naci cemal

  05 May 2019
  0 0
  Utanmadan sıkılmadan iftira diye söylüyorsunuz intihar eden kişi senaryo kahramanı gelinceye kadar telefon ls oynuyordu bunun izahı nedir
 • Bizimkisi aşk hikayesi

  05 May 2019
  2 0
  Reis olmasaydı nerden tanıyacaktık seni.!İtibarmı! Reisin yanında olursan severiz arkasından oynarsanda gömeriz.
 • Tiyatro izleyicisi

  05 May 2019
  6 0
  Peki kurgu değilde niye bi insan AKP tshirtiyle dolaşır
 • Muhsin

  05 May 2019
  6 0
  Olmayan itibarını yerle bir etti. Komik duruma düştü. Böyle davranışlarla subliminal mesaj verilmeye çalışıyor. Çok basit bşr kurgu olmuş. Güldük geçdik.
DİĞER MAKALELER