SİYASET

CHP'li Yılmaz'dan skandal sözler: ABD, AK Partilileri cezalandırsın.

Tarih
10 October 2017
İzlenme
1508 Kişi
CHP'li Yılmaz'dan skandal sözler: ABD, AK Partilileri cezalandırsın.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD'nin vize başvurusunu durdurmasına ilişkin "ABD'nin tüm Türkleri cezalandırabilecek vize kararını doğru bulmuyoruz" demesi kamuoyunda tepki çekti. Alman Başbakanı Merkel'in, Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partilileri kastederek, "Türkiye'nin geriye kalan yüzde 50'sini cezalandırmamalıyız" diyerek, AB-Türkiye üyelik müzakerelerinin sürmesine yönelik sözlerine gönderme yapan CHP'li Yılmaz'ın, "Türkiye'nin tamamının cezalandırılmaması" yönündeki sözüyle AK Partililerin cezalandırılmasını gündeme getirdiğine dikkat çekildi.

TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ABD'nin Türkiye'yi hedef alan eylemlerinden daha çok Türkiye'yi eleştiren Yılmaz, Türkiye'nin Ortadoğu'daki milli çıkarları için uluslararası ilişkilerde oluşturduğu denge ve alternatif politikalarını hedef aldı. Türkiye'nin Batı'dan ve NATO'dan uzaklaştığı, Rusya'ya yaklaştığı, dış politikanın ABD ve AB ile ilişkileri sıkıntıya soktuğunu savunan Yılmaz, buna çare olarak tansiyonu düşürmek için yol haritası oluşturulması gerektiğini de söylemekten geri kalmadı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • nd

  11 October 2017
  0 0
  Öztürk efendi, senin Türkiye Cumhuriyetini Konsolos olarak temsil etme yetkisi veren kişinin eli kırılsaymış da öyle bir ihaneti onaylamasa idi ! işidin elinden kurtaran bir devlete ettiğini ihanet bu YÜCE MİLLET asla ve kata unutmaz
 • Mustafa

  11 October 2017
  0 0
  Vay be..Milletçe el ele verdik rehinelikten kurtulması için dua ettik.Kurtarılınca da bayram yaptık. Devletin ne kadar çok çaba sarfettiği hepimizce malum.Bu muydu karşılığı yazıklar olsun. Bari sukut edebilseydi.
 • Ndr

  10 October 2017
  0 0
  Bu solcular değil mi idi Rusya'yı (Sovyetleri/Komünizmi) idol kabul eden. Şimdi olmuşlar Amerikancı, emperyalist...Rusya'yla yakınlaşmaktan neden bu kadar rahatsızlar.Devletlerin dostları yoktur; çıkarları vardır..
 • Ndr

  10 October 2017
  2 0
  Bu hain değil mi idi DEAŞ terör örgütünün elinden kurtarılan? Bu da Amerikan ajanı olmasın.........
 • Göktürkler

  10 October 2017
  1 0
  Seref yoksunu Hain bozuntusu Helak olursunuz da bir daha beklersin
 • hursit dilaver 2

  10 October 2017
  0 0
  SİZ HALA SS TEŞKİLATİ KURMADINIZ.BARİ HALK SİLAHLANSIN.yarına hazır 0lun..kızmayın ama batı bunun için her şeyi yapar.fetö köpeğinden içimizdeki merkel ve murd0cun s0r0s ç0cuklarına kadar haini zaten b0l bir ulkeyiz.ç0k uyanık 0lmalıyız.LAY LAY L0M BİTTİ..artık ülke savunması olacak.yoksa 65lerde konuşulan ZONGULDAK GAZİANTEP HATTI vardı.şimdilerde bu MERSN TRABZON OLDU. unutmayın.
 • hursit dilaver

  10 October 2017
  0 0
  DUN TVDE BİR K0NUŞMACI, TAYYİP BEY GİTTİĞİNDE ULKEDE TAM BİR BAAS REJİMİ KURULACAK DEDİ. BU P0L P0T TİPİ BİR REJİM 0LACAK DIYE DE İLAVE ETTİ.ama biz de ay0l, insan hakları,vicdan,duşunce seyahat, ifade,aile, eğitim,medya özgurlugu falan dedigimizde. adam guldu.ve EN ŞİDDETLİ P0LP0T REJİMİNİ BATI VE ABD İSTİY0R.TURKİYEYİ BAŞKA TURLU ZABTU RAPT ALTINA ALAMAYIZ DIY0RLAR.meraklılarına vaazım 0la.
 • hursit dilaver

  10 October 2017
  0 0
  bu devlet hala SS teşklatı kuramadı. hiç değilse 90larda benzeri vardı. beyaz toros falan. şimdi herkez arsız oldu. devleti, millet, ülke, ideal, hainlik, casusluk, ihanet herşey hoşgörülü oldu.kanunlar da değiştiği için artık 2003 ya da 2005den beri de haine hainlik yaftası vuramıyorsun. adam, elbet hainim ne yani diyor be.
 • oğuzhan

  10 October 2017
  3 0
  la oğlan bi git bu zatı adam yerine koyup niye kurtardınız TÜRK topraklarına ulaşınca yerleri öpüyordu birde şimdi çıkmış abd ağzıyla konuşuyor yanındakileri alıp bu zatı da abd askerlerine teslim etseydiniz .
DİĞER MAKALELER