SİYASET

CHP dev projeleri durdurma vaadini sürdürüyor

Tarih
11 November 2018
İzlenme
842 Kişi
CHP dev projeleri durdurma vaadini sürdürüyor

24 Haziran seçimleri öncesi iktidara gelmeleri halinde Türkiye'nin büyük projelerini durduracaklarını vaad eden CHP'li siyasetçiler, Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde de aynı söylemlerini tekrar ediyor.

CHP KANAL İSTANBUL'A KARŞI

Türkiye'nin dev projesi Kanal İstanbul'a karşı çıkan CHP, projenin durdurulması için elinden geleni yapıyor.

 CHP dev projeleri durdurma vaadini sürdürüyor

CHP'nin İstanbul'a Belediye Başkanı adayı olmak isteyen vekili Akif Hamzaçebi, parti olarak bu konuda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ikna ederek projenin iptal edilmesini sağlayacaklarını söyledi.

"DOĞRU BİR PROJE DEĞİL"

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak'a konuşan Hamzaçebi, "Kanal İstanbul doğru bir proje değil. Doğayı bozuyorsunuz. Doğaya müdahale ediyorsunuz. Etrafında çok büyük bir yerleşim öngörüyorsunuz. Bunlar İstanbul yaşamını felç edecek. Kanal İstanbul merkezi yönetimin projesi. Biz Sayın Erdoğan’ı Kanal İstanbul konusunda ikna edeceğiz. Bu proje yanlış" ifadelerini kullandı.CHP dev projeleri durdurma vaadini sürdürüyor


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Nusret

  13 November 2018
  0 0
  Başkan Erdoğan bilinçli mi yapıyor bilmem. Benim anladığım ; Ülkemin 3. dünya savaşına etki edecek yani istediği geminin kanaldan geçmesine, İstediği geminin kanaldan silahlarla geçmemesine müsaade etmemek. Buna Türkiye karar verir. İstanbul Boğazı'nı geçen Rus savaş gemisinde 'füzeli asker' HATIRLAYIN...
 • Mustafa

  12 November 2018
  0 0
  Bu projeler aslında on binlerce işçi istihdamı da sağlıyor. Bedavadan tesis kazanıyorsunuz, işsizlik azalıyor. Ne yazıktır ki ! Birilerinin kafası basmıyor.
 • Yk77

  12 November 2018
  1 0
  Küçük insanların dar beyinleri
DİĞER MAKALELER