GÜNCEL

Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu

Tarih
30 June 2016
İzlenme
1129 Kişi
Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu

Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında canlı bombanın karşısına elinde silahıyla çıkan polis Y.D., "Çatışmada vurulduğunu önce hissetmediğini, vuruşmaya devam ettiğini ve adamı vurup indirerek adamın yanına gittiğini" söyledi.

"İNSANLARI UYARARAK KAÇTIM"

Polis Y.D., ölümle burun buruna gelmesine rağmen teröristi vurarak etkisiz hale getirdi. Onlarca kişiyi ölümden kurtaran kahraman polisi tedavi gördüğü hastanede Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ziyaret etti. Kahraman polis, İlker Aycı'ya olay anını şöyle anlattı;

 

"Hedefi CIP Lounge'du. Arkasından 5-6 kez ateş ettim yere düştü. Etkisiz hale getirdiğimden emin olmak için yanına yaklaştığımda üstünde bomba gördüm ve insanları uyararak geri kaçtım. O sırada kendisini patlattı. Ancak ilk mermiyi sıktığımda canlı bomba olduğunu fark etseydim hayatta bırakmazdım."

Yüksel D., bu patlama yaralanırken uyarısı sadece yalnızca bir kişi hayatını kaybetti.

Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu

"VURULDUĞUNU HİSSETMEDİ"

İlker Aycı da ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı;

 

"Havalimanında bir sürü isimsiz kahraman vardır. Polisimiz elindeki silahıyla, uzun namlulu silah ile elini kolunu sallaya sallaya gelen bir adamın karşısına tek tabanca ile çıkıp, onunla müsademe edecek kadar kendisinde bu cesareti bu sorumluluğu, bu vatan sevgisini, görev sevgisini bilen arkadaşımız. Uzun namlulu silahtan çıkan kurşunlar isabet etmiş. Çatışmada vurulduğunu hissetmemiş önce. Vuruşmaya devam etmiş.

 

Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu

İNSANLARA KAÇMA İMKANI TANIMASAYDI..

 

Sonra adamı vurup indirerek sonra adamın yanına gidiyor. Tekrar ona sıkmak için. Gittiği yerde adamın fünyesini ve patlatma üzerine olduğu için olay yerinden uzaklaşıp, olay mahalinden uzaklaşmaya çalışıyor. Vurup onu indirmese, insanlara kaçma zamanı tanımasa çok büyük bir zayiat verilebilirdi. Bomba patladıktan sonra sanıyoruz parça menzilli bombalar bunlar, İçinde misket demir parçaları ve bir sürü şeyler."

 

Atatürk Havalimanı saldırganını vuran polis konuştu

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN

Polisin köyde oturan dayısı Ahmet Doğan, Y.D.’nin 2010’da Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: "Yeğenim Sosyal Bilgiler öğretmeniydi. Ama atanamadı. 2011’de polis oldu ve İstanbul’da görev yapmaya başladı. 2.5 yıldır Atatürk Havalimanı’nda çalışıyordu. Saldırının ardından bizi aradılar. Biz de köyden İstanbul’a gittik. Kendisi ameliyat oldu. Sağlık durumu şu anda iyi. Anne ve babası yanında bekliyorlar. İnşallah bayramdan sonra sağlığına kavuşunca köye dinlenmeye gelecek" 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER