GÜNCEL

Arap dünyasının etkin medya ağında sürpriz sonuç

Tarih
01 January 2019
İzlenme
502 Kişi
Arap dünyasının etkin medya ağında sürpriz sonuç

Arap dünyasında oldukça etkin bir medya ağı olarak tanınan Rassdnews, "2018'de Dünyada En Seçkin Şahsiyetler" adıyla düzenlediği oylamanın sonuçlarını duyurdu. Oylamada Erdoğan 2018'in "en seçkin dünya lideri" seçildi.

Rassdnews medya ağının düzenlediği oylamaya katılan 300 bin kişinin yüzde 77'si Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 2018'in "en seçkin dünya lideri" seçti.

Rassd news ile ilgili görsel sonucuBuna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan oylamada "yılın en seçkin dünya lideri" seçildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 77 oyla birinci olduğu listede,  darbeyle görevden uzaklaştırılan eski Mısır Muhammed Mursi yüzde 52  ile ikinci sırada yer aldı. Oylamada Erdoğan'ın yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz de  bulunuyordu.

Ayrıca oylamada, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi "2018'in en belirgin olayları" arasında  birinci sırada gösterildi.

Rassdnews ile ilgili görsel sonucuMısır'da 25 Ocak 2011 halk devriminin ardından kurulan Rassdnews medya  ağı, Arapça yayınlarıyla özellikle Arap dünyasında oldukça yaygın bir takipçi  gücüne sahip bulunuyor. Rassdnews, Mısır başta olmak üzere Orta Doğu ve dünyadaki gelişmeleri Arap dünyasından milyonlarca takipçisine ulaştırıyor.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Yilmaz

    03 January 2019
    0 0
    Erdoğan %77 almışsa Mursi nasıl%55 oluyor?
DİĞER MAKALELER