GÜNCEL

Alev Alatlı: Erdoğan'ı eleştiren aydınlar ergen ve atarlıdır

Tarih
17 August 2018
İzlenme
855 Kişi
Alev Alatlı: Erdoğan'ı eleştiren aydınlar ergen ve atarlıdır

Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Alev AlatlıHabertürk'te Açık ve Net programında Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

ABD-TÜRKİYE ARASINDA YAŞANAN KRİZ

Alatlı, "Her şey gibi sonu vardır. Sonuçlarından ders alınırsa bir şeyleri götürür. Hayır olacak tarafı yoktur. ABD'ye bağımlı olmak tuhaf bir anlatım. Kendi ayakları üzerinde duran bir ülke olmaya çalışmak lazım. Amerika Amerika olalı böyle başkan görmedi. Trump nükleer denizaltındaki delirmiş kaptan gibi" dedi.

"Sistemler binicilerine göre kişnerler" diyen Alatlı, "İnsan faktörüdür olayı götüren" ifadesini kullandı.

"Dünyada bir Erdoğanofobi olduğunu düşünmüyorum, Erdoğan değil de başka bir lider olsaydı yine aynı şeyler olurdu" diyen Alatlı, "Seçimin koşulları aynı olacaktı, hedef Türkiye. Kim bu oyu alabilirdi ki. Bu söylem ile alınabilecek bir oydu. Onu aldı" ifadesini kullandı.

Alatlı, "Erdoğan’a oy veren yüzde 52’nin saklı korkuları, arzuları ve niyetleri var. Korkusu ekonomik. İtilip kakılma korkusu var. İsmet İnönüdevrinde köylünün Ankara'ya girmesi yasaktı. Böyle bir yerden geldiğinizi düşünün.Bir taraftan gurur var" dedi.

Alatlı, "28 Şubat’ta kapanan kadınların tavrı dini değil siyasi refleksti"ifadesini de sözlerine ekledi.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • HAK DAVA

    17 August 2018
    0 0
    İŞTE ORDA Bİ DUR 28 ŞUBATTA KADINLAR KAPANMADI KAPALI OLAN KADINLARA ZÜLÜMLER YAPILDI ŞİMDİ KANAL KANAL GEZİP YAŞAM ALANI İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KIYAFETİME DOKUNMA DİYE MERZİFON EŞEKLERİ GİBİ ANIRANLAR DAHA DÜNE KADAR BU MEMLEKETTE MİLLETİN DİNİ İLE DONU İLE UĞRAŞIYORLARDI...
DİĞER MAKALELER