GÜNCEL

Akşener de sufleyi almış: Kanal İstanbul için 1 kuruş ödemeyeceğiz

Tarih
09 June 2021
İzlenme
780 Kişi
Akşener de sufleyi almış: Kanal İstanbul için 1 kuruş ödemeyeceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündemde yönelik açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul Projesi'ni ele alan Akşener, projenin durdurulmasına yönelik bir adım izleyeceklerini belirtti.

PROJEYİ DURDURACAKLARINI SÖYLEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla aynı çizgide olduklarına dikkat çeken Akşener, projenin yapımında yer alan şirketlere ödeme yapmayacaklarını aktardı.

"1 KURUŞ ÖDEMEYECEĞİZ"

Kanal İstanbul Projesi'yle ilgili Akşener, "Şimdiden uyarıyorum, o kutlu gün geldiğinde bir kuruş bile alamazsınız. Sayın Erdoğan ve iktidarına güvenerek sakın ola bu hukuksuzluğa ortak olmayın. Sonra üzülürsünüz.

Bir kuruş alamayacaksınız, ödemeyeceğiz. Aziz milletim, iktidar Kanal İstanbul fantezileriyle oyalanırken, iktidarın beceriksiz ellerinde ülkemiz hayati risklerle karşı karşıya kalıyor."" ifadelerini kullandı.

İKTİDARI ELEŞTİRDİ

İktidarı çevreye sahip çıkmamakla itham eden Akşener, "Türkiye’nin her bir noktası iktidar tarafından esir alınmış durumda. Bu çürümenin ortasında milletimiz iş, can derdindeyken iktidar hala satmanın, o beş müteahhitin kasasını doldurmanın hala Kanal İstanbul’un derdinde." dedi.

"O UCUBE KANALA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Kanal İstanbul Projesi'ni bir ihanet olarak nitelendiren Akşener, "Bu ihanete geçit vermeyeceğiz. Fatih’in İstanbul’un boğazına o yağlı ilmeği geçirtmeyeceğiz. Marmara ölürken, deprem tehdidi ortadayken o ihale kenelerinizin daha fazlası semirmesine müsaade etmeyeceğiz. O ucube kanala izin vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

"BOŞUNA HEVESLENMEYİN"

Akşener'den Clinton görüşmesi ile ilgili iftiraya sert cevapAkşener'in Kanal İstanbul'a yönelik açıklamalarının devamında şu ifadeler yer aldı:

"Buradan o ranta göz diken, bu soyguna ortak olmaya heveslenen kim varsa onlara seslenmek istiyorum. Boşuna heveslenmeyin. Bu devran dönüyor. İlk seçimde bu iktidar gidiyor, bu saray sefası bitiyor."

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Namyelüs

  17 June 2021
  0 0
  Sizi kim iktidar yapacak ki?FETÖ mü?HDP mi?Biden mi?Türk milleti sizi asla iktidar yapmayacağına göre istediğiniz kadar sallamakla serbestsiniz.Sallarken dikkat edin de etrafınızdakiler yaralanmasın.
 • Mehmet

  09 June 2021
  3 0
  Bu fetocu kadına sus diyen dur diyen çıkmayacak mı? Sırf müşteri çekmek için zaman gaztesini dükkanda bulunduran eğitim için bunların dersanelrine gidenler (İçinde darbe heveslisi olmayanları kastediyorum) işindin gücünden olurken 15 temmuzda saraya yürüyeceğiz Yurtta sulh yurtta sulh diyen, apaçık darbecilerle ortak olan bu kadın bir parti lideri. Ülke öyle bir hale gelmiş ki Kuvvet hakta değil, hak kuvvette olmuş Allah sonumuzu hayır etsin
 • inci

  09 June 2021
  6 1
  Meral kim ki ödeme yapmayacakmış. Sanki ondan ödeme isteyen olacak.
 • Timuçin

  09 June 2021
  5 0
  İstanbul da ihaleleri üç ortak paylaşıyorsunuz. Sizlere para yetiştirmek için istanbul'da yapım aşamasındaki tüm projeler durduruldu. Ülkenin gelmiş geçmiş en başarısız içişleri bakanı olan birinin ve SSK nın en başarısız müdürünün ülke yönetimine talip olması.
DİĞER MAKALELER