SİYASET

Ahmet Davutoğlu ‘yanılmışım’ diyerek Ak Parti’den ayrılış sürecini anlatan bir video paylaştı

Tarih
21 April 2021
İzlenme
875 Kişi
Ahmet Davutoğlu ‘yanılmışım’ diyerek Ak Parti’den ayrılış sürecini anlatan bir video paylaştı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından Ak Parti’den ayrılık sürecini ele alan 5 dakikalık bir video yayımladı. Davutoğlu, bu videoyu sosyal medyada gündem olduğu dakikalarda “Yanılmışım” diyerek paylaştı.

Davutoğlu’nun paylaştığı videoda, şu ifadeleri yer aldı:

“Bütün hakları, hukukları yerle bir edeceklerini, ben hukuklarına riayet ederken onların hiçbir hukuk tanımadan beni dolandırıcı ilan edeceklerini, böylesine şatafata, böylesine kibre, böylesine tepeden bakan bir anlayışa geleceklerini bilseydim bu ifadeleri kullanmazdım. Hala insani bir özün onlarda var olduğunu zannettim. Bir takım değerlerin yaşadığını zannettim. Bir gün gelir bu değerlerle bu doğru yolu bulurlar diye düşündüm. Yanılmışım!”

“ALÇAKÇA BİR DOSYA”


Davutoğlu’nun videosunda ‘Pelikan dosyası’ ile ilgili şu ifadeleri yer aldı:

“Bu Pelikan dosyası bana karşı harekete geçenlerin koordinasyonuyla çıkartıldı. Bunun da doğrudan MKYK ile koordineli yapıldığını biliyoruz. Pelikan dosyasyı diye alçakça bir dosyayı çıkardılar. Öyle bir ah aldılar ki, hiçbiri iflah olmuyor. Hiçbir hukuka riayet etmediler. AK Parti’nin çöküşü yolsuzluklar sebebiyledir. Şatafat sebebiyledir. AK Parti’yi bölen biz değiliz. AK Parti’yi bölen çürümedir.”

Davutoğlu: Laiklik tartışma konusu değildir | TÜRKİYE | DW | 27.04.2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER