SİYASET

Abdullah Gül Oda Tv'ye konuştu

Tarih
12 April 2019
İzlenme
3330 Kişi
Abdullah Gül Oda Tv'ye konuştu

İstanbul seçimleri Türkiye'nin gündemindeki yerini korurken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaşananları; vaktiyle bize yapılan yanlışları, biz başkalarına yapmamalıyız diye yorumladı.

31 Mart seçimlerinden önce parti kuracağı iddiaları gündemde üst sıralarda yer alan Abdullah Gül, seçimlerden sonra sessizliğini bozarak ilk defa konuştu.

11. Cumhurbaşkanı Gül, hem parti kuracağı iddiaları hemde İstanbul'da kesinleşmeyen yerel seçimlerle ilgili ODATV'den Ayşe Baykal'a görüşlerini bildirdi.

abdullah gül sinsi bakış ile ilgili görsel sonucuYENİ PARTİ KURMA İDDİALARI

Söyleşiyi yapan Ayşe Baykal, 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinden önce yeni parti kuracağı haberleriyle ilgili Abdullah Gül'le görüşmesini şöyle aktardı: "Abdullah Bey’in ofisine gittiğim taksi şoförü “Abla selamımı söyler misin? Artık kursun şu partiyi...” deyince elçiye zeval olmaz babından taksicinin mesajını iletip; bir cevap alabilir miyim, diye şansımı denedim ama ser verip sır vermedi. Bu konuya girmedi."

İSTANBUL SEÇİMLERİ

Geçersiz oyların sayımının sürdüğü İstanbul'la ilgili ise Baykal, Abdullah Gül'ün görüşlerini şu cümlelerle anlattı: "Kendisine İstanbul’daki seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiğini sordum. Gelinen noktanın çok üzücü olduğunu; vaktiyle bize yapılan yanlışları, bizim güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerektiğini anlattı. Türkiye’nin demokrasi gücünün büyük olduğuna inandığını söyledi."

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayınız...


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Vatandaş

  13 April 2019
  1 0
  Tam bir ingiliz sinsi fitnecisi ...
 • VEDAT

  12 April 2019
  2 0
  Ben de soruyorum: Siz de oy mu çalmıştınız? Siz de hayali seçmen mi yazmıştınız? Siz de mazbatam da mazbatam mı demşştiniz?
DİĞER MAKALELER